raceala cu secretii nazale verzui

12-12-2009
joanamaria
Nu este medic/terapeut
joanamaria
Domnule DR. am o fetita de 4ani, in urma cu 5 zile a inceput sa tuseasca sai curga nasul normal, acum 3 zile a facut febra 39, a inceput sai curga nasul o secretie verzuie, o tuse seaca in timpul somnului si ochii i sau lipit si ii curg, lacrimeaza, are puroi.iam administrat un sirop de muguri de pin si ibalgin 5ml la 8ore.am si un bebe de 6 luni care si el a luat cate ceva de la surioara ei draga, dar o forma mai usoara cu secretii nazale apoase tuseste dar f. rar.Ce imi recomandati.am floxal pt.conjunctivita si ospamox si sumetrolin pt alte afectiuni.va rog sa imi raspundeti.ochii i sau umflat si are pungile rosii.ias putea 'pune picaturi de lapte matern.cand doarme o apuca tusea si nasul e infundat, se trezeste si ii dau putina apa, dar o calmeaza pt un tmp, cand e treaza nu prea tuseste, as putea spune chiar deloc.
1 comentarii
0
13-12-2009, ora 21:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
copii au contactat o Viroza( [posibil gripa).. care poate avea ca urmare si unele complicatii sinusale, orbitale.. sau pulmonare
NU va recomand sa va ocupati de tratament a copiilor.. fara sa va vada un medic Pediatru!
deasemenea pentru conjunctivita,.. trebue sa va vada la Oftalmologie !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.