raceala cu rosu in gat

15-10-2009
davidutza22
Nu este medic/terapeut
davidutza22
Buna ziua! Am un baietel de 1 an si 3 luni care raceste cam la 3-4 saptamani, cu febra 39-40 si rosu in gat. I-am dat la recomandarea medicului antibiotic( diverse antibiotice, o data chiar i-am facut si penicilina injectii) de fiecare data pentru ca i se ridica si mai sus febra. Cam dupa vreo 7 luni de astfel de probleme medicul ne-a recomandat Bronchovaxom, cate 10 pastilute 3 luni la rand. am terminat de dat cele 3 luni si ce am constatat, ca dupa ce termin de administrat cele 10 capsule intr-o luna copilul raceste( sa fie oare o coincidenta, sau un efect normal?). Am administrat si o luna de zile sirop Imuno Royal Junior, din pacate pana acum n-am avut nici un rezultat. Va rog sa ma indrumati ce as putea sa fac ? Sa mai consult si alti medici, sa incerc alte analize?. Sunt daramata ca nu reusesc sa-i gasesc un remediu copilului meu.
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
1 comentarii
0
15-10-2009, ora 20:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, pai sunteti cam singura de vina (impreuna cu doctorii binenteles) pt. stadiul copilului si nu vedeti inca un lucru evident: cu fiecare tratament cu medicamente chimice aduceti sarmanul copil intr-un stadiu si mai rau.

Aveti in fata dvoastra dovada evidenta ca tratamentele nu au facut decat rau !
Nu ati auzit inca nicaieri ca antibioticele nu-si mai fac efectul ?
Nu ati auzit inca ca medicamentele chimice au toate efecte adverse periculoase ?
Si mai ales ca trebuie evitate la varsta asta ?

Doctorii nu au nimic mai bun de dat si faptul ca va dau aceste toxine cu promisini desarte de vindecare nu inseamna ca trebuie sa le luati. Trebuie sa schimbati nu numai doctorul, dar si medicina si gandirea.

Exista si alte remedii decat cele chimice.
Daca nu mergeti de urgenta cu copilul la un medic homoepat si ii mai dati mai departe medicamente cine stie ca o sa-i mai faceti !
Aruncati toate medicamentele la gunoi, nu-i mai dati medicamente si faceti la copil tratament homeopa.
Si pana ajungeti la medic incercati remedii naturiste simple: comprese cu coji de cartofi puse la gat, ceai de salvie, ceai de galbenele (pt. a scoate toxinele).
In plus ar trebui sa-i dati o singura granula de Sulphur CH15 homeopat sa suga ca sa-i scoateti antibioticele mai intai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.