pustule pline cu lichid pe calcaie, palme

11-02-2009
marytza
Nu este medic/terapeut
marytza
Buna ziua,
am 24 de ani si de apoximativ 3 ani ma lupt cu niste pustule pline cu lichid pe calcaie, pe palme, mi se exfoliaza pielea ff rau si pe deasupra au inceput sa mi se srice si unghiile.
Am fost la 4 centre de specializate si nimeni nu stie ce este, si-au dat cu parerea ca e ba e psoriazis ba ca e onicomicoza.

Dvs ce credeti ca ar pute fii.ce tratament sa mai urmez...
Va multumesc!
6 comentarii
0
12-02-2009, ora 22:32
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar mai putea fi eczema dishidrozica si o sumedenie de alte boli.
Ati fost la vreo clinica dermatologica ?
0
13-02-2009, ora 12:11
marytza
Nu este medic/terapeut
marytza
Da am fost la SP.Colentina, SP. de boli dermato-venerice din bucuresti si la 2 clinici particulare, la cele doua spitale mi-au facut si examene micologice si acolo si-au dat cu presupusu-l ca este psoriazis sau onicomicoza, iar in cazul in care este eczema dishidrozica ce tratament as putea lua?sau daca este o eczema nu ar fii trebuit sa o ia si altcineva de la mine?
si inca o intrebare daca nu va deranjez..cineva mi-a recomandat psoristop-pastile, crede-ti ca ar merita sa il incerc si pe acesta?pentru-ca este pe baza de plante ma gandesc ca nu imi va pute-a face rau.

Va multumesc.
0
13-02-2009, ora 15:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu nu recomand psoristop!
Eczema nu este molipsitoare.
Mergeti din nou la Colentina si cautati-o pe doamna dr. Olsavszky Rozalia.
0
16-02-2009, ora 15:08
marytza
Nu este medic/terapeut
marytza
Referitor la onicomocoza...acum ceva timp o d-na doctora mi-a recomandat ORUNGAL cp, dar erau f scumpe si nu mi-am permis sa le iau mult timp, poate de aceea am si in ziua de azi aceste bubite?intre timp pe palme nu mai am nimik dar, , pe calacaiul drept pielea e ff rosie mi se exfoliaza rau si se crapa pana imi da sangele iar cateva unghii de la maini si picioare mi se ingroasa si au niste dungii negre, , a si plus de asta undeva in cap am niste cojite ca matreata, crede-ti ca ar putea fi oniocomicoza, psoriazis sau eczema dishidrozica???


Va multumesc.
0
19-02-2009, ora 18:21
marytza
Nu este medic/terapeut
marytza
Buna seara, as dori daca se poate sa imi dati si mie un rasp referitor la orungal si onicomicoza, daca se poate.?

Va multumesc
0
21-02-2009, ora 17:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Orungalul este recomandat in onicomicoza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.