purtator sau nu al virusului hepatic B?

03-04-2009
PREDA RAMONA
Nu este medic/terapeut
PREDA RAMONA
De un an si ceva de zile linistea mea a pierit.Va rog sa ma ajutati! La un set de analize, anul trecut in ianuarie, mi-a iesit o valoare la AGhbs, respectiv 1, 70, zicand ei ca > 1 e deja pozitiv. Am repetat apoi de f multe ori la diferite alte cabinete medicale aceasta analiza si a iesit pozitiv de fiecare data.Asta timp de 4-5 luni. Am facut chiar o analiza ANTI-HBS, CHEMI-cnt, DIASORIN si mi-a iesit negativ. Pana la urma am renuntat, toata lumea zicandu-mi ca probabil a fost o greseala. Nici nu am mai indraznit sa zic vreodata ceva despre asa ceva fiind considerata nebuna. Intre timp, am ramas insarcinata, am facut si la inceputul sarcinii AGhbs si a iesit tot negativ, si am facut o fetita minunata. Am nascut prin cezariana si a fost putin zgariata pe obraz. Stau mereu cu gandul ca nu cumva, Doamne fereste, sa fiu purtator si sa-i fi transmis si ei virusul. Repet ca nu indraznesc sa mai zic sa fac vreo analiza de acest gen.Va rog din suflet sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce parere aveti despre cele ce v-am povestit. Va multumesc foarte mult!!!!!!!
2 comentarii
0
03-04-2009, ora 18:40
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
sunt aparate si aparate..sunt si greseli...mai repetati in alta parte sanatate
0
05-04-2009, ora 13:42
PREDA RAMONA
Nu este medic/terapeut
PREDA RAMONA
acum am citit si am vazut ca am gresit undeva:restul analizelor, in afara de prima, mi-au iesit negative, nu pozitive.astept parerile d.voastra. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.