puroi

10-04-2010
akymya
Nu este medic/terapeut
akymya
HELPPPPP!!
m-am trezit intr-o dimineata cu gura arzand. ma durea gatul ft tare, imi era inflamata amigdala stanga, insa ma durea si gingia stanga jos. am inceput tratament cu OSPAMOX.abia in a 2-a zi am realizat ca pe gingie in interior am o umflatura. banuiesc ca e puroi si m-am gandit ca tratamentul pe care il am ma ajuta si la puroi. mentionez ca nu am carii in zona respectiva pt ca nu de mult mi-am facut dintii... nu ma doare exagerat dar ma sacaie destul de mult. in a 3-a zi m-am dus totusi la un dentist sa ma vada. acesta mi-a zis ca nu imi poate face nimic pana se retrage puroiul, eventual sa mai iau piroxicam. ei, acum sunt in a 4-a zi de tratament si in loc sa fiu mai bn am inceput sa ma umflu si la fata si simt o caldura destul de puternica langa ureche.. e sambata si nu ma pot duce nici la medic...ce sa mai fac? e normal sa mi se umfle fata in ciuda tratamentului????
2 comentarii
0
12-04-2010, ora 00:29
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
este cumva in zona molarilor "de minte"?
0
12-04-2010, ora 14:57
akymya
Nu este medic/terapeut
akymya
da este la ultima masea de jos partea stanga, si acum mi s-a acoperit o parte din masea. maseaua mea de minte nu mai cred ca e in crestere, a crescut la fel ca celelalte.. de aseara am inecput sa iau metronidazol si acum in sf nu mai ma doare. sper ca e un semn ca da inapoi...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul