punte dentara - puroi

02-02-2013
nicore
Nu este medic/terapeut
nicore
Buna! Am o problema ciudata cu o punte dentara. este o lucrare facuta de 4 ani, pe motiv estetic, dintii erau perfect sanatosi. doar ca lipsea caninul (din nastere) si am preferat varianta aceasta in loc de implant. dupa vreo 2 ani de la interventie, a inceput sa curga puroi pe langa lucrare. am facut filme peste filme, controale. dintii inca sunt sanatosi. tin sa mentionez ca sunt diagnosticata cu sinuzita maxilara pe aceasta parte si deviatie de sept. inainte de efectuarea lucrarii nu aveam sinuzita (poate fi si o coincidenta). nu am reusit sa rezolv cu puroiul nici macar cu antibiotice. am decis sa schimb lucrarea. mi s-a dat jos, dar dintii sunt sanatosi. nici film nu apare nimic. pe perioada in care nu am avut dinti, aproximativ 10 zile mi s-au retras secretiile ce le aveam in nas. la cateva ore de cand mi s-a pus noua lucrare, m-am infundat din nou. Mucusul produs de caile nazale este evacuat in faringe in loc de a fi eliminat prin nari. lateralului i-a fost scos nervul. sunt total nedumerita care ar putea fi problema. lucrarea este pusa provizoriu, nu pot sa o cimentez pana nu gasesc sursa problemelor. pe langa acestea, majoritatea timpului am o respiratie urat mirositoare ce vine de undeva din gat. o simt si in nas. pot sa ma spal si de 10 ori pe dinti pe zi. o zi buna
2 comentarii
0
02-02-2013, ora 16:43
tudoroniu cosmin
Nu este medic/terapeut
tudoroniu cosmin
Când un dinte are o distructie carioasa prea mare, poti apela la o lucrare protetica sau la implanturi de aceasta treaba se ocupa un medic dentist si totul numa pentru un zambet frumos. Apeleaza cu incredere la un stomatologic cu experienta si nu lasa ca zambetul frumos sa dispara http://www.dentist-tudoroniu.ro
0
02-02-2013, ora 18:05
nicore
Nu este medic/terapeut
nicore
dintii sunt perfect sanatosi. pana si filmul indica asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: