pungi de sub ochi

27-01-2008
annah
Nu este medic/terapeut
annah
Buna ziua!Am pungi sub ochi, cu ce se poate trata?mi-am cumparat crema EUCERIN dar nu vad sa-si faca efectul o folosesc zi de zi cam de 2 luni, dar nu vad nici o schimbare.Daca ma puteti ajuta cu un sfat.Va multumesc si va doresc multa sanatate!
8 comentarii
0
27-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ce varsta aveti? Cand apar? Cauza acestor edeme poate fi oboseala, consumul de alcool, o afectiune renala, cardiaca, endocrina, alergii...Daca nu este vorba despre oboseala, consum de alcool, ar fi bine sa mergeti la medicul de familie si sa faceti un examen clinic si investigatiile uzuale : hemoleucograma, VSH, glicemie, TGO, TGP, uree, creatinina, acid uric, colesterol, examen sumar urina. Numai bine
0
27-01-2008, ora 00:00
inna
Nu este medic/terapeut
inna
Daca nu aveti nici un fel de problema din ceea ce va sugereaza elina, puteti folosi f bine crema Blossom din gama Elmiplant, este special pt cearcane si pungi, comprese cu musetel, dar repet e f bine sa va faceti analizele sugerate de elina.Numai bine
0
29-01-2008, ora 00:00
annah
Nu este medic/terapeut
annah
Am facut analizele sunt toate bune, de alcool nici nu se pune problema nu consum.Am 38 de ani, si pungile le am tot timpul nu dispar niciodata.Oboseala.cam toata lumea o avem dar eu de cand ma trezesc am pungi la ochi.Va multumesc si va doresc multa sanatate!
0
21-02-2008, ora 00:00
yoly_stiyl
Nu este medic/terapeut
yoly_stiyl
am pungi sub ochi si edeme palpebrale.medicul de familie mia zis dupa analize ca am blefaroconjuctivita, dar cu tot tratamentul dat nu am nici un rezultat pleoapele cad peste ochi si simt greutatea lor, iar pungile de sub ochi sint oribile va rog sami explicati si sami dati un tratament eficace va multumesc sanatate
0
04-09-2009, ora 09:08
dimache
Nu este medic/terapeut
dimache
Buna, si eu ma trezesc dimineata cu cearcane si pungi sub ochi.Am observat ca daca dorm noaptea cu fata in sus dimineata nu mai am nimic.Daca dorm pe-o parte ma trezesc cu cearcane si pungi.Analizele au iesit bine.Este foarte enervant si sper sa-i dau de capat.
0
31-10-2009, ora 14:59
caena
Nu este medic/terapeut
caena
Si mie mi-au aprut de ceva timp pungi sub ochi.Am fost la medic si mi-a zis ca s-ar putea sa fie vorba de crema pe care o folosesc pentru fata si sa nu o mai folosesc, am facut toate analizele dar nu am inca rezultatul, poate si folosirea calculatorului prea des si prea mult?!, daca nu sunt umflate si pleoapele in mod sigur nu este de la rinichi.multa sanatate si sa auzim de bine!
0
31-10-2009, ora 15:31
dimache
Nu este medic/terapeut
dimache
Buna ziua.Am observat ca daca nu mai beau cafea vreo 3 zile, dispar pungile de sub ochi.Daca m-am abtinut de la cafea 2 zile si a 3 -a zi am baut, nu au disparut.Asta inseamna ca si cafeaua favorizeaza aparitia lor.Nasol.
0
04-07-2012, ora 13:52
Laurentiu Spirchez
Nu este medic/terapeut
Laurentiu Spirchez
Buna ziua
Am pungi MARI sub ochi. Am 35 ani si le am de 5-6 ani. Cea de sub ochiul stang este mai mare decat cealalta. Nu am baut cafea niciodata. Nu am fumat niciodata. Alcool : o data la 3-4 zile cam 5-6 beri. Am facut de curand analize:
VSH 9 interval 2-10 UREE 28, 4 int 10-50 ACID URIC 8, 08 int 3, 5-7, 2 COLESTEROL 257 int 0-200 TGO 24 int 0-38
TGP 27 int 0-41 CREATINA 0, 91 int 050-1, 3 GLICEMIE 90, 82 int 55-115 ASLO 84 int 0-200
Sumar urina: densitate urinara1, 025 int 1, 003-1, 030 PH 5, 5 int 4, 6-8 (Leucocite, Nitriti, Proteine urinare, Glucoza, Corpi cetonici, Pigmenti biliari, Hematii -NEGATIV TOATE) Urobilinogen 0, 1 int 0, 1
Nu dispar niciodata. Dorm normal de la 23-24 pana la 7-8.
Ce pot sa fac sa scap de ele? Exista vreun tratament? sau vreo operatie sa scoata ce este in ele?
Astept raspunsuri. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: