punga de sange sub piele

23-03-2013
valyro_83
Nu este medic/terapeut
valyro_83
in urma cu aprox doi ani am observat pe piciorul stang in spate, mai exact pe pulpa, un punctulet negru si cand am intepat cu acul a iesit sange rosu, dupa care o perioada a disparut.Acum 2luni a aparut din nou, l-am spart iar, am scos tot sangele de acolo, dar acum s-a facut mai mare, cam cat un bob de mazare.Arata ca o alunita proeminenta doar ca e sange sub piele.Ce sa fac?Mentionez ca sunt gravida in 6sapt.Va multumesc.
3 comentarii
0
23-03-2013, ora 19:02
donica
Nu este medic/terapeut
donica
daca cunosti o planta care se numeste rostopasca, aceasta nu ingheata asa de repede si se gaseste si pe timpul asta
radacina are un suc galben pe care il pui direct pe alunita, si frunzele au suc galben dar mai putina, te dai cu sucul de la planta asta pana dispare. sau poti incerca cu urina ta proprie prima cand te trezesti si numai jetul din mijloc o pui intr un pahar si o lasi la caldura 3 sau 4 zile dupa care faci o compresa pe alunita cu urina veche si o lasi cateva ore sau poti numai sa te speli cu urina ta si alunita ta va disparea. bafta si sanatate
0
23-03-2013, ora 20:10
valyro_83
Nu este medic/terapeut
valyro_83
Cred ca nu m-ati inteles, nu e alunita, e doar sange acumulat sub piele, si s-a format ca o punguta.
0
25-03-2013, ora 20:11
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Consulta un dermatolog neaparat...
Sarcina n-are legatura cu aceea punga, asa cum o descri..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: