puncte mici, rosii pe penis

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Sotului meu i-au aparut in urma cu 4 zile mai multe puncte mici, rosii pe penis. Dupa 2 zile s-au tranformat in puncte albe, mici, pline cu un lichid alb, asemanatoare cosurilor. Acum unele dintre ele s-au spart, lasand niste mici orificii. Nu exista nici un alt simptom cum ar fi senzatie de durere, arsura sau vreun fel de secretii anormale.
Va rog sa-mi spuneti ce poate fi. In momentuld e fata ne aflam intr-o zona in care nu ne putem prezenta la medic.
8 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Herpes genital / Candidoza genitala

Daca erau doar un buchet de "puncte ca niste cosuri care s-au spart", adic trei -zece vezicule este vorba despre un herpes genital care in cazuri fericite poate sa nu aiba simptome importante(durere, mincarimi, usturime) si trebuie aplicata crema cu aciclovir(aviclor, zovirax, euvirox, )o data la PATRU ore timp de % zile !!!Atentie poate fi o boala cu transmitere sexuala si la partenera poate fi dureroasa daca apare.
Daca erau mult mai multe punctulete foarte mici, era o candidoza genitala care se poate insoti si de o depunere albicioasa, brinzoasa pe penis, mai ales in zona de "pliere".poate da o usoara mincarime.SE aplica CLOTRIMAZOL CREMA sai alta crema antimicotica dupa spalarea cu apa si sapun si uscarea constiincioasa prion tamponare a zonei.
-
Prof.Dr.Anca Zbranca,
Medic Primar Dermato-venerologie
Colaborator ROmedic
0
11-02-2007, ora 00:00
juve666
Nu este medic/terapeut
juve666
Miau aparut de cateva zile niste puncte rosii pe capul penisului si unele albe la baza capului.Ce sa fac ?
0
12-02-2007, ora 00:00
mc_adi83
Nu este medic/terapeut
mc_adi83
Am si eu o problema de acest gen, am 23 de ani, si am observat si eu niste punctulete mici rosii pe organ si pe interiorul preputului. mai multe sunt pe cap, sunt multe dar nu foarte multe rosii iar in mijloc foarte rosii ca si cand ar fi sangerand, am si acea depunere albicioasa, care miroase urat si am si o usoara mancarime. nu este foarte puternica mancarimea, insa este. Vreau sa stiu daca este candidoza, si daca merge acelasi tratament care l-ati recomandat. am uitat sa va zic ca... aceasta chestie o am de ceva vreme... prima data mi-a aparut acum cred 1 an si ceva... cand fosta mea prietena a fost la doctor si i-a zis ca are o forma de candidoza... eu mai aveam punctele acelea rosii dar dispareau. ne-am despartit de 8 luni insa... ne-am mai intalnit acum 2 zile iar, si am facut sex fara prezervativ iar... si acum mi-au aparut aceste puncte iar.
As vrea sa stiu daca se poate vindeca, si cam in cat timp aceasta candidoza.
Va multumesc
0
25-01-2008, ora 00:00
inger4u
Nu este medic/terapeut
inger4u
Buna Ziua... Am si eu o problema.. nam avut niciodata probleme cu.. penisul.. am avut un act sexual.. eri.. a fost protejat.. adoua zi dupa ce m-am trezit mia aparut niste puncte mici pe cap.. nu ma ustura nu ma mananca.. doar punctulete mici.. au aparut pe cap.. si pe gatul capului.. in jurul lui am vro boala ? mie frica.. va rog ajutatima.. va rog mult de tot
0
25-01-2008, ora 00:00
inger4u
Nu este medic/terapeut
inger4u
va rog sa raspundeti... Prof.Dr.Anca Zbranca ajutama :( pls
0
25-01-2008, ora 00:00
inger4u
Nu este medic/terapeut
inger4u
va rog sa raspundeti... Prof.Dr.Anca Zbranca ajutama :( pls
0
06-08-2010, ora 01:08
je_patron
Nu este medic/terapeut
je_patron
domnule doctor am si eu o problema...imi apar niste punctulete mici rosii destul de multe pe capul penisului!!! uneori ma mai doare si penisul...dar nu am usturimi la urinare doar ca dupa erectie imi apar aceste punctulete...sunt semne ale unei boli sau doar o iritatie???
0
29-08-2010, ora 14:25
adytzuuu
Nu este medic/terapeut
adytzuuu
buna ziua! am si eu o problema.in urma cu 4 zile pe capul penisului mi-au aprut neste puncte rosii.si am o anumita senzatie de disconfort.acestea nu rezulta in urma vreunui act sexual...ce pot face sa dispara????va rog mult sa ma ajutati!!! multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •