puncte albe pe penis asemenatoare cu cele de grasime

26-02-2007
spidewar
Nu este medic/terapeut
spidewar
Sunt adolescent si de ceva vreme(ani) mi-au aparut niste puncte albe pe pielea penisului.Nu le-am acordat prea multa importanta de rusine, si din simplul fapt ca nu ma mananca, nu ma dor.Punctele seamana cu cele de grasime de obicei intalnite pe fata...
Nu stiu in primul rand cui sa ma adresez pentru a putea avea parte de un diagnostic sigur si un tratament adecvat!Va rog daca stiti ceva despre problema mea sa ma contactati, eventual si cu o recomandare despre ce medic trebuie sa consult pt acest gen de problema!
Va multumesc anticipat!
18 comentarii
0
27-02-2007, ora 00:00
mireille
Nu este medic/terapeut
mireille
Mergi la un urolog, el va sti cel mai bine ce tratament si ce diagnostic sa-ti puna.si du-te cat mai repede.orice boala descoperita la timp te scuteste de complicatii si alte situatii neplacute.nu te impacienta, dar mergi cat mai curand la medic.multa sanatate!
0
27-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca urologul se ocupa de aceste probleme!!! Eu te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog!
0
16-04-2007, ora 00:00
iuly_18
Nu este medic/terapeut
iuly_18
am si eu la fel ca tine si nu ma incomodeaza deloc dar am inteles ca nu este o boale si sunt prezenta la multi barbati! inca nu se stie de ce apar dar nu reprezinta o problema atata timp cat nu reprezinta o problema fizica(dureri, imflamatii, macarimi) ! si eu le am de ceva timp si iti zic cu mana pe inima ca ni am avut probleme cu ele nici odata! am doar mici probleme psihice datorate acestor asa zise "bubite" si stau mereu stresat ca nu stiu ce am ! dar iti zic ca nu cred ca este o problema si sper sa te linistesti
0
08-11-2007, ora 00:00
sodomy
Nu este medic/terapeut
sodomy
da si eu am. nu da bine deloc la faza cu sex oral nu-i asa?
in rest de 13 ani incoace nici o problema in plus
0
24-12-2007, ora 00:00
gigi00
Nu este medic/terapeut
gigi00
salut...la mine e chair o pata...nu ca ma doare...dar ma mai mananca uneori...e de culoare alb-curat, daca pot spune asa...ce ar putea fi...si ce as putea face s dispara?stie careva vreu unguent...sau ceva..?
ms mult
0
23-04-2009, ora 17:04
qurios
Nu este medic/terapeut
qurios
salut.. am si eu aceste bubite si am auzit si eu ca nu ar fi o mare probleme... se numesc "ppp" si am mai auzit ca nu ar fi o boala dataorata sexului neprotejat sau igienei. pur si simplu apar, inca nu se cunosc motivele. ce-i drept ii neplacut mai ales cand partenera te intreaba inainte de sex oral: - "ce sunt bubitele alea???" si dupa aia iti tine in discurs de o zi sa mergi la doctor.. eu personal ma simt jenat sa ma duc la doctor.
daca aveti alte idei despre ce ar putea fi nu ezitati sa scrieti.. eu ce stiu am citit in alte forumuri... si nu pot fi 100%sigur
0
14-07-2009, ora 00:06
andrei_ierdna
Nu este medic/terapeut
andrei_ierdna
salut...si eu am aceasta problema...si lafel am auzit ca nu este o boala.dar totusi sunt deranjante.nu am avut pbeme cu sexul.na.prefer pe intuneric...dar e aiurea.dak stie cineva vreo metoda prin care sa poti scapa de ele.nu stiu...crema, dieta cv orice.as fi recunoscator
0
14-07-2009, ora 00:50
sodomy
Nu este medic/terapeut
sodomy
..Laserr Fratee!!...:))))
0
20-10-2009, ora 23:47
comsa_mircea
Nu este medic/terapeut
comsa_mircea
am si eu. baga-mi-as pu-a la fel ca voi.si la fel stau si f.u.t pe intuneric ca mor de jena sa vada mitzi :)) daca ati aflat vre-un raspuns in legatura cu vindecarea acestei probleme v-as fi recunascator
0
01-02-2010, ora 14:26
OchiAlbastri
Nu este medic/terapeut
OchiAlbastri
Stati linistiti :) nu e o boala sau o infectie PPP(pearly penile papules) cautati pe wikipedia :) mai multe detalii

si uite un mic link ajutator: http:// en.wikipedia.org/wiki/Fordyces_spot
0
16-05-2010, ora 16:08
florin150
Nu este medic/terapeut
florin150
domnule doctor dvs ce recomandati pentru astel de puncte ?
eu am observat ca au aparut asa ca din senin dupa ce m-am epilat, a doua zi le-am observat. sunt multe, testiculele sunt pline si apoi continua la baza penisului pana sub jumatate. intradevar nu incomodeaza decat la aspect. am mai citit pe internet si lumea mai zicea de clotrimazol ca are efecte. ma dau de 2 sapt si nu vad nici o ameliorare.
astept o sugestie din partea dvs va rog.
0
20-05-2010, ora 15:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acele puncte despre care vorbiti dvs sunt glande sebacee sau bulbi pilosi (radacini ale firelor de par).
Nu trebuiesc tratate!!
0
16-11-2011, ora 13:17
mahalaca
Nu este medic/terapeut
mahalaca
Buna ziua, ma poate ajuta un doctor ? mi´au aparut pe mariginea capului penusului niste puncte mici albe, ca niste cosuri mici ! ce boala este ? si cum pot trata ? Va multumesc !!
0
28-11-2011, ora 15:18
mahalaca
Nu este medic/terapeut
mahalaca
merita incercat cu pasta de dinti... cum tot am citit pe aici ???
0
31-05-2012, ora 20:54
raska
Nu este medic/terapeut
raska
buna ziua, am 23 de ani si de cv vreme am niste pete albe respectv transparante (nu reprezinta culoare) dar vizibile ca forma pe penis mai exact pe piele (pe varful penisului nu am asa cv) si pe testicule imi puteti spune daca este grav sau ce as putea face sa fac ca sa imi dispara ?

Daca imi raspundeti va rog frumos sa-mi trimiteti o notificare, multumesc.
0
23-09-2012, ora 23:38
justst
Nu este medic/terapeut
justst
Eu le am de cativa ani si pot spune ca nu ma deranjeaza foarte tare. In mare parte deranjul este vizual. Insa eu am facut prostia ca la inceput sa le confud cu cosuri si poate din aceasta cauza acum sunt destul de mari:(
sunt multe pe testicule si pe pielea penisului pana pe la jumate; pe cap sunt foarte foarte mici si in formatul PPP.
Cele de pe testicule ma cam sperie pentru ca unele sunt maricele, iar una este chiar imensa. Nu stiu ce sa fac si imi este foarte jena sa merg la medic, mai ales ca am stat atat cu ele...
0
08-05-2013, ora 18:23
alexynyo
Nu este medic/terapeut
alexynyo
salut de cateva luni mia aparut un punct alb pe pielea penisului...nu ma doare nu ma mananca dar as vrea sa stiu ce este...am tot cautat sa vad ce este dar nu am gasit.ma poate ajuta cineva sa aflu ce este!!!
0
08-09-2016, ora 08:27
Zaruba
Nu este medic/terapeut
Zaruba
Salut baieti, am avut si eu asa ceva undeva 5ani, este doar ceea ce vedeti, nu reprezinta o boala. Atit cat despre sex, ii poti explica fetei asa cum este si nu aveti de ce sa va rusinati. La toata astea, nu tare mult timp in urma am avut candida genitala (aparuta in urma unor microbi), am tratato cu crema "primafungin", odata cu finisarea tratamentului am observat ca punctisoarele alea au disparut. Daca doriti asa tare sa scapati, informativa de creme ceva cu continut apropiat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •