pulsatii in maini

12-08-2011
banutoiudorina
Nu este medic/terapeut
banutoiudorina
Buna ziua. Am si eu nevoie de un ajutor pentru ca nu gasesc nici-un raspuns nicaieri.Acum un doi ani am inceput sa am atacuri de panica..atunci nici nu stiam ce inseamna...atacuri care se imi dadeau o stare de sufocare si de frica de a sta singura. A trecut o perioada si in urma altui atac de panica am ramas su niste pulsatii in mainii...este o senzatie pe care nu reusesc sa o descriu.Cind string pumnii simt cum imi zvicnesc, efectiv imi simt cum bate pulsul in degete.Daca tin pe cineva de palma aceasta simte pulsatiile mele.Datorita acestor pulsatii am inceput sa ma investighez si asa am descoperit ca de la niste pulsatii si atacuri de panica am ajuns sa descopar ca am cancer la san...Un cancer destul de agresiv gradul 2 B.Am fost operata, chiomioterapie, radioterapie.Am 2 luni de cind am terminat tot tratamentul dar am sperat ca si pulsatiile vor disparea Acum vad ca s-au intensificat si simt aceste pulsatii si in picioare pina la genunchi.Am senzatia ca imi simt cum circula sangele prin vene.Este cumva despre viteza sangelui? Stie cineva ceva...nimeni nu imi poate raspunde..am intrebat endocrinolog, oncolog, cardiolog, naturisti, Stiu ca nu asta este marea mea problema dar simt ca pina acestea nu se vor oprii e nu am luptat suficient cu boala.
3 comentarii
0
12-08-2011, ora 12:28
ANCA-COSTELA
Nu este medic/terapeut
ANCA-COSTELA
Va pot da curaj sa treceti si peste asta. Eu de la un telefon prin care cineva a tipat la mine, am ramas cu senzatia de ardere a fetei. Cand ajung in situatii tensionate, am aceleasi senzatii. O carte buna care sa va captiveze, un film bun, niste prieteni buni cu care sa vorbiti, o iesire la iarba verde prin parc... Zilele de azi sunt prea incerte, trebuie sa uitati ca sunteti bolnava, sa va cautati linistea printr-o imagine frumoase si prin vorbe bune. Va urez toate cele bune !
0
12-08-2011, ora 14:27
banutoiudorina
Nu este medic/terapeut
banutoiudorina
Multumesc mult pentru sfat.Asta incerc sa fac dar sunt cu aceste senazatii de peste un an si jumatate..si nu le mai suport.Cel mai raul le simt cind stau linistita.Acum sunt sub tratament naturist si am impresia ca de cind l-am inceput imi este si mai rau..multumesc pentru raspuns
0
12-08-2011, ora 15:40
ANCA-COSTELA
Nu este medic/terapeut
ANCA-COSTELA
Tratamentul naturist este pentru aceste simptome sau pentru imunitate? Tratamentele gen spirulina nu sunt tolerate de toti, sunt presupuneri ca nu toate produsele naturale sunt chiar asa. Daca nu observati imbunatatiri, mai bine intrerupeti acest tratament naturist. Daca v-a fost recomandat de unul din medici si va face bine in timp, trebuie sa cautai solutii pentru a nu va mai face rau acest tratament. Spuneti medicului ca nu va simtiti bine, poate exista alt inlocuitor.Sanatate si optimism !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.