pulsatii in cap

19-09-2011
adrian.stoica92
Nu este medic/terapeut
adrian.stoica92
Cam de 2 luni am episoade de pulsatii ale venlor capului, pur si simplu aud si simt cum imi curge sangele prin cap.Ma doare in crestetul capului, uneori imi mai simt anumite membre amortite fara vreun motiv mecanic. Am ochii rosii si par a fi vase sparte in ei, insa nu mereu. As mai mentiona ca am o masea netratata cam de 2 ani. Oare sa fie si asta o cauza. Fumez ocazional si consum alcool cu moderatie cam de 2 ani, am facut sport de performanta. Ma sperie foarte tare ideea ca o vena poate sa-mi pocneasca in cap in orice moment, suna idiot, dar ma sperie in asa hal incat mi-e frica sa ma duc la medic. As vrea o parere sunt destul de speriat.
4 comentarii
0
19-09-2011, ora 21:20
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate ai tenunea mare, trebuie sa mergi la medic, pt u consult..nu are de ce sa-ti fie frica, poate ai ceva minor, iar tu te stresezi degeaba si iti accentuezi starea din cauza nelinistii..
0
19-09-2011, ora 23:14
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
RAR,
mie mi se intalmpla CAND am tensiunea ff mica (12 cu 6 ) pt. varsta mea e f. mica...si asa am avut tot timpul...
si asta, ar trebui sa iei in considerare..
cand ma simt asa, eu beau fff multa apa...si-mi revin-repede.
Cele bune,
0
20-09-2011, ora 21:34
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
o tensiune de 120/60mm Hg este o tensiune perfecta, nu este deloc foarte mica.Cel mai bine ar fi sa va duceti la un consult neurologic si sa faceti un RMN la cap.
0
20-09-2011, ora 21:36
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
De asemenea, cereti medicului de familie sa va monitorizeze tensiunea arteriala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.