din ce cauza pot avea pulsatii in abdomen?

07-04-2009
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
buna. ziua. nu am cum sa ajung prea curand la medic.. as dori sa stiu din ce cauza pot avea pulsatii in abdomen? ele incep de sub cosul pieptului pana in portiunea de sub buric... sunt ritmice.. si am verificat, sunt in acelasi timp cu bataile inimii. se simt mai puternic pe partea dreapta, mai ales in dreptul buricului..la cativa cm mai jos si mai la dreapta. am observat k daca apas in acea zona, ma doare toata zona dreapta de deasupra coxalului. de aproape 2 sapt am si o constipatie, o sg data am avut scaun in 2 sapt. am avut dureri groaznice. de cateva zile am si greturi, nush daca au legatura... aceste pulsatii ritmice sunt permanente, 24/24, si se observa si pe suprafata abdomenului. de o sapt mi s-a si marit abdomenul in volum, si ma deranjeaza, sunt k nijte furnicaturi, , , sper sa aiba cineva vreo idee. multumesc anticipat.
5 comentarii
0
07-04-2009, ora 20:44
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
mergi neaparat la medic pt ca poti face diverse complicatii, mai ales ca ai scaun la doua sapt.
0
13-04-2009, ora 09:45
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
poate fi un spasm poate fi de la gaze gastrita ulcer
0
13-04-2009, ora 11:45
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
gaze nush.. in iarna asta am avut ceva proble.e..la o radiografie a rezultat k am meteorism acut. gastrita am, nush daca a evoluat in ulcer, k nu am mai fost la control. dar daca ar fi de la stomac, nu cred ca as avea spasme in abdomenul inferior...
0
13-04-2009, ora 11:48
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
recent la un control ginecologic a rezultat o candidoza de la antibiotice, insa nush daca are vreo legatura cu acestea.. mentionez k am 21 de ani, 1, 56 si 48 kg.
0
19-01-2012, ora 08:42
teo2307
Nu este medic/terapeut
teo2307
Buna Andra...In legatura cu problema ta...parerea mea ar fi sa mergi sa ti se faca un dopller vascular...e posibil sa fie vorba de un anevrism al unui vas mare din organism.Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici