puls ridicat - ce poate fi?

09-03-2009
Angerona
Nu este medic/terapeut
Angerona
Am 23 de ani si de 2 luni am niste stari foarte ciudate care ma sperie. Am pulsul ridicat, palpitatii, respir greu, uneori am senzatia ca ma zgarie in piept cand inspir. Starile la inceput au durat o saptamana apoi totul a revenit la normal si m-am simtit bine dar au revenit. Am zile cand sunt nelinistita si mi se ridica pulsul, altele cand sunt bine. Cel mai rau mi-a fost acum 2 nopti: cand am mers sa dorm am simtit un sentiment parca de moarte iminenta, inima imi batea cu putere, sentimentul se intorcea de fiecare data cand incercam sa atipesc. M-am speriat foarte tare si as vrea sa stiu ce poate fi. Am fost la 2 cardiologi si un medic internist, am facut 2 ekg si totul a iesit bine, ecografia nu a aratat nici o modificare ci doar o miscare mai ampla si un aspect balonizat a VMA. Am o lipsa de magneziu dar iau de 2 luni magneziu in fiecare zi. Nu am probleme cu tiroida(am facut analize). Folosesc contraceptivele Melleva 35. Nu fumez si nu beau cafea iar tensiunea mea e mica. Nu inteleg de ce starile acestea vin si pleaca si de la ce ar putea fi. Poate fi pe fond psihic? Plamanii? sau ceva ce nu s-a observat la cardiologie? Ce investigatii as mai putea face si la cine as mai putea apela? va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
14-03-2009, ora 23:58
Angerona
Nu este medic/terapeut
Angerona
Va rog sa imi dati un sfat..starile pe care le am sunt foarte neplacute apar cand nu ma astept si sunt obosita fara un motiv anume. As vrea sa stiu la cine sa apelez..ce analize sa mai fac ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.