puls mic

11-04-2010
Michelin
Nu este medic/terapeut
Michelin
Buna seara,
Am urmatoarele probleme / simtome:
-am observat ca sunt ametita, obosita ( de aprox. 3 saptamani ), dupa ce beam cate un ceai verde, starea de oboseala disparea, nu am dat prea mare importanta, stiind ca dorm putin
- au aparut si alte semnale amorteli la nivelul miinilor ( am crezut ca sunt de la hernia de disc-cervicala, deoarece am facut mai mult efort fizic);
- am avut dureri de cap mai puternice si atunci am verificat tensiune a si am constatat ca am pulsul mai mic decat normal ( 36 -46 -51 );
- de obicei eu aveam pulsul 80 - 90;
- acum cand va scriu acest e-mail valorile tensiunii sunt 151/84, iar pulsul este 37.
Precizez ca urmez un tratament naturist cu Hepavital, Reishi, Gotu Kola, Cordiceps Mushroom, Omega 3.
Stiu ca trebuie sa merg la cardiolog, dar pana miercuri nu am timp deoarece trebuie sa dau un examen.
Care este parerea dvs. referitoare la cele de mai sus,
1 comentarii
0
11-04-2010, ora 22:09
dani_el_a
Nu este medic/terapeut
dani_el_a
faptul ca ai pulsul atat de mic nu e bine ar trebui sa te duci urgent la un cardiolog sau la urgenta pt ca starea aceasta de ameteala poate sa survini si di cauza aceasta.fati analizele si dute te rog cat mai repede la medic.faptul ca stai un timp lung cu valorile pulsului asa mici sa nu aiba efecte asupra cordului tau, multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.