puls marit mereu. ce poate fi?

29-03-2009
mp0506
Nu este medic/terapeut
mp0506
buna ziua. am 32 ani si am urmatoarea problema: cu toate ca am tensiunea buna (11cu 7, maxim 12 cu 7), pulsul meu este mai mare de 80 mereu, chiar la prima ora a diminetii, fara sa fac vreun efort. mentionez ca am facut analize de sange: hemoleucograma, calciu, magneziu, analize de tiroida si toate sunt bune. acum cateva zile am facut si o criza, cu acea "falfaire" la baza gatului, frisoane doar la picioare, iar talpile era reci, transpiratii la palme, eram palida si aveam maxilarul inclestata, adica vorbeam destul de greu. mi s-a spus ca e lipsa de calciu si magneziu, dar acestea sunt bune. stie cineva ce poate fi? a, daca are importanta, atunci cand am facut criza eram in tratament cu antibiotice: luasem azitrox 3 zile si eram in a 6-a zi de zanocin. va rog, daca stie cineva ce poate fi sa-mi spuna si mie. sunt foarte speriata, ma gandesc numai la ce este mai rau. va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici