puls marit

01-05-2010
tamasiu iulian
Nu este medic/terapeut
tamasiu iulian
de cand ma stiu am pulsul mare adica in jur de 90 batai pe minut.
am 30 ani de azi incep sa iau lokren stie cineva ce efecte reale are acest medicament?
cum pot rezolva problema puls fara pastile sunt total impotriva lor.?
stresul e total la servici si acasa dar incerc sa fiu degajat
ekg este ok nu sunt modificari tensiunea 14cu 9,.
2 comentarii
0
27-05-2010, ora 00:38
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
buna !
puls 90 nu e ceva grav, cred eu.daca nu mai e altceva, nu cred ca trebuie medicatie pt asta. evita cafeaua sau alte stimulente.
nu am pregatire medicala dar am avut si eu puls 100-130 ani la rand , am facut anual ekg si a confirmat mereu tahicardie ( cred ca sinusala scria acolo, dar nu am primit medicatie pt asta). acum a scazut la 90 cum ai tu si nu mai e suparator. eu vreau sa fac un control pt alte simptome care par sa fie fibrilatie atriala. la mine in familie sunt multi bolnavi de inima si unii chiar au decedat in urma unor afectiuni cardiace.

pe scurt, zambeste ! puls 90 e ok.
0
27-05-2010, ora 11:46
tamasiu iulian
Nu este medic/terapeut
tamasiu iulian
am luat cateva zile lokren!
mai precie3 zile
si am oprit nebunia, ma simteam alt om parca eram oprit de la orice stimul extern. parca aveam un gol in suflet . am incercat sa ma controlez mai mult sa fiu mai nepasator la tot ce se intampla in jurul meu si sincer dimineata cand ma trezesc am fantastica tensiune de 10cu 6 si pulsul 65. a si am slabit si 10 kg si fac si sport mai nou. sper sa treaca toata nebunia asta ca totul pleaca de la cap zic eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.