puls in urechea dreapta...

03-01-2016
RazvyQQ
Nu este medic/terapeut
RazvyQQ
Buna ziua si va multumesc anticipat pentru raspuns.
Am 27 ani recent impliniti si de ceva timp simt un puls in urechea dreapta... la inceput il simteam doar cand ma stresam sau cand ma puneam in pat... acum a inceput sa fie din ce in ce mai des.. am fost la medic ORL si mi-a spus ca din cauza noptilor nedormite si faptul ca stau prea mult in fata pc-ului + fumat normal.. mi-a recomandat GinkoPrim max, Vitalin si Calmogen. Ce parere aveti ?
4 comentarii
0
04-01-2016, ora 11:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pulsul in ureche..este un Avertisment
cauza problemelor este la ficat, inima, rinichi...
trebuie sa faci investigatrii
si sa schimbi modul de viaia si de alimentatie..
altfel.. treptat o sa faci probleme cu tensiunea si dereglari mai grave de circulatie cerebrala
0
04-01-2016, ora 16:50
RazvyQQ
Nu este medic/terapeut
RazvyQQ
Am fost si la medicul de familie astazi aveam tensiunea 13 cu 9.5. Mi-a zis sa iau ginko biloba si betahistin 30 zile sa vada cum se manifesta si apoi sa revin. Inca nu mi-a zis sa fac cardiograma.. Va multumesc.
0
04-01-2016, ora 21:48
plantesadvice
Nu este medic/terapeut
plantesadvice
Aceasta dereglare a ritmului cardiac se datoreaza mai multor factori (consum excesiv de excitanti-cafea alcool, ceai negru sau verde, consum sarat excesiv, factori emotionali-nervozitate, stres, carente nutritionale).

Pentru rezolvarea acestei probleme va trebui sa adoptati un stil de viata echilibrat si ordonat, sa aveti mese regulate, ore de somn potrivite si sa va angrenati intr-o activitate fizica pe care o agreati, insa nu foarte solicitanta la inceput.
Pentru reglarea ritmului cardiac exista numeroase remedii pe baza de plante si vitamine care va pot fi de un real folos.

Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist- Timisoara
0
06-01-2016, ora 04:19
RazvyQQ
Nu este medic/terapeut
RazvyQQ
multumesc frumos pentru raspuns, eu de obicei nu prea dorm noaptea... fumez, cafea doar 1 la trezire.. o sa incerc sa imi schimb modul de viata. ce remedii de plante si vitamine puteti sa imi recomandati ? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.