puls 45-50 neregulat

14-07-2009
basescu
Nu este medic/terapeut
basescu
am pulsul f scazut 45-50, ce ma ingrijoreaza pe mine e ca dupa cateva pulsatii normale (ritmice si cu aceasi amplitudine) urmeaza una mai slaba si mai mica ca volum la o fractiune de secunda dupa seria de pulatii normale. am 25 ani si o conditie fizica excelenta. fac box de mai bine de doi ani, 5 zile pe saptamana, antrenamentul e foarte intens (slabesc aproape 2 kilograme la un antrenament) ar putea avea asta vreo legatura cu pulsul scazut shi neregulat pe care il am? e ceva normal? ar trebui sa-mi fac griji?

astept raspunsurile dumneavoastra, va multumesc mult :)
2 comentarii
0
14-07-2009, ora 02:28
nicolero
Nu este medic/terapeut
nicolero
D-le presedinte:)).din cate stiu eu, cei ce practica sport de performanta, cei ce solicita la maxim masa musculara au un puls mai mic, sub 60...dar, cel mai indicat ar fi sa mergi la un dr. cardiolog, si sa faci un ekg..Sanatate !
0
15-02-2011, ora 16:15
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Pulsul scazut si neregulat poate arata o fibrilatie atriala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici