ptoza palpebrala congenitala

07-02-2011
mita2lory
Nu este medic/terapeut
mita2lory
buna seara!am o fata de 13 ani diagnosticata de la varsta de 6 luni cu ptoza plb ochi stang la 9 ani am operat-o prima data la dr ardeleanu marcela cu mult succes anul acesta va trebui sa o operez din nou si peste inca 5-6 ani din nou dar atunci va fi poate definitiva cu ajutorul lui D-zeu si a doctorilor nostri bineinteles.
2 comentarii
0
20-03-2011, ora 20:17
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
VREAU SA VA INTREB DUPA OPERATIE A DURUTO TARE AS VREA MAI MULTE DETALII AM O FETITA DE 7 ANI CARE BRUSC DE O SAPT I SA LASAT PLEOAPA SI OFTAMOLOGUL A ZIS CA CREDE CA E PTOZA OPERATIA E DOAR LA PLEOAPA SAU IN INTERIORUL OCHIULUI CATE ZILE TREBUIE STAT IN SPITAL
0
21-04-2011, ora 11:04
Dr Dumitru Totir
Identitate neconfirmată
Dr Dumitru Totir
Operatia se face doar la nivelul pleoapei este o operatie foarte migaloasa si de aceea trebuie investigata bine pentru ca sa descoperim cauza exacta a ptozei mai ales daca nu este congenitala si este dobandita ( adica aparuta dupa nastere).
Se poate face si in sistem ambulator mai ales daca se face cu anestezie locala lucru mai greu de realizat la copii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul