de cateva zile am anumite mancarimi in zona vaginului

06-02-2008
aleksandra4U
Nu este medic/terapeut
aleksandra4U
de kteva zile am anumite mancarimi in zona vaginului, nu am scurgeri urat mirositoare deloc ce se intampla?:(tind sa va spun ca mi-am inceput viata sexuala, iar ca metoda de contraceptie folosesc anticonceptionalele:(va multumesc
4 comentarii
0
06-02-2008, ora 00:00
aleksandra4U
Nu este medic/terapeut
aleksandra4U
mentionez ca nu am mancarimi tt timpul*
0
09-02-2008, ora 00:00
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
buna.vreau sa iti spun ca si eu am trecut prin asta.exista diferite motive, poate fi parul pubian, pantaloni prea stransi in acea zona, poate fi o boala cu transmitere sexuala sau poate fi pur si simplu din cauza actului sexual.ai grija cu protectia.daca partenerul tau nu se ingrijeste sau are par in jona intima sau e recent ras si incepe sa-i creasca te poate irita ceea ce iti provoaca mancarimile.sfatul meu e sa consulti un ginecolog pt linistea ta.pupici
0
12-02-2008, ora 00:00
paul_c
Nu este medic/terapeut
paul_c
Mergi la ginecolog ! Poate fi tricomoniaza sau candidoza sau un inceput de herpes, toate sunt BTS-uri (boli cu transmitere sexuala).
Sunt tratabile mai putin herpesul care poate fi doar controlat si mai mult nu.
Nu astepta si scurgerile si mergi la medic.
Nu fa spalaturi vaginale, sunt niste mituri si iti distrug flora vaginala si pot deregla tot sistemul!
Si incearca de acum sa folosesti prezervativul, anticnceptionalele nu te vor ajuta decat impotriva unei sarcini nedorite.
0
13-02-2008, ora 00:00
aleksandra4U
Nu este medic/terapeut
aleksandra4U
ms mult.am aflat ce am era o candidoza genitala kre mi-a trekut in 3 zile si asta ptr k, mi-a zs mediku, k am fst din timp al doktor...adik imediat ce am avut aceste reactii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •