pt scarface- Alergie?

14-10-2009
corina_6891
Nu este medic/terapeut
corina_6891
Ti-as multumi din suflet daca mi-ai spune pt ca acum nu imi permit sa merg la un medic intrucat am auzit ca aceste tratamente sunt scumpe, iar acum trebuie sa imi cumpar o proteza auditiva caci am mare nevoie de ea si care de asemenea ma costa o gramada de bani. Astept cu mare nerabdare remediul tau. Multumesc mult de tot!!!
2 comentarii
0
28-06-2010, ora 18:47
pana george
Nu este medic/terapeut
pana george
Buna corina_6891,

Nu stiu daca ai reusit pana acum sa achizitionezi proteza auditiva. Poate sa nu coste o gramada de bani si daca imi trimiti audiograma -* revin cu mai multe detalii. Numai bine.


(*modificat de administrator)
0
01-07-2010, ora 17:55
corina_6891
Nu este medic/terapeut
corina_6891
Nu am reusit pana acum sa imi achizitionez nici o proteza, intrucat mi s-a spus ca imi trebuie la ambele urechi si m-am interesat, iar preturile nu sunt deloc accesibile.Eu am fost diagnosticata lu hiperacuzie neurosenzoriala medie bilaterala, nu stiu ce sa fac intrucat chiar am nevoie macar de o proteza, dar nu imi mpot permite si nu stiu unde pot gasi la preturi mai accesibile. Eu sunt din timisoara, si o sa incerc sa va trimit audiograma.Imi puteti da va rog o adresa de mail ca asa nu o pot trimite deoarece nu reusesc altfel.VA multumesc pentru ajutor.Acesta este o parte din raspunsul dat de un medic pierdere de auz..anume pe frecventele vorbirii 1000hz. problema cu auzul este destul de grava.. pentru varsta TA.. pierderea de auz pana la 40 de decibeli.. intradevar pe audiograma se vede clar ca este afectat nervul auditiv pe portiunea 500.2000 hz.. anume in frecventa vocei umane !
este ciudata o asa piierdere la varsta TA!
se numeste hipoacuzie neurosenzoriala medie... si cu siguranta o sa trebueasca sa porti aparat auditiv.

Astept un raspuns si ica o data va multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.