in urma unui tratament pt diaree, au aparut niste senzatii de ameteala

22-10-2009
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
buna ziua ma numesc gabriela am 41 de ani in urma unui tratament pt diaree luand imodium si smecta au aparut niste senzatii de ameteala de 2-3 ori pe zii senzatii de bufeuri la care doctorul mia recomandat saruri minerale.am facut analize la sange au iesit bune. colesterolul glicemia tensiunea sunt bune si ex. urinar bun. insa eu ma simt la fel de rau chier si dupa tratamentul cu saruri minerale. obectele din jurul meu se misca. am stari de voma ma simt slabita si am o senzatie de om beat si nu ma pot concentra la nimic. la misacrea capului se invarte tot cu mine. nu am zgomote in urechi doar o usturime mare de ochi.cand merg simt ca calc in gol. va rog frumos spunetimi ce analize mai pot face si daca se poate un tratament. momentan sunt in italia nu pot ajunge in tara dar am copii care imi pot trimite medicamentele.. docrorul nu mia recomantat nici un tratament si nici o alta analiza imi spune ca sunt sanatoasa tun suntem tratati ca nisite(straini)
va multumesc din suflet astept raspunsul dvs.
24 comentarii
0
25-10-2009, ora 11:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca dupa o deshidratare puternica( in urma diareei) a fost atinsa si urechea interna!
1. trebue sa va hidratati bine cu 2-3 litri de ceai si apa plata pe zi
2. mg+B6 2 pe zi
3. Betaserc 8 mg 3 pe zi.
mult somn!
si o sa va reveniti!
0
15-02-2010, ora 21:28
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
b ziua am revenit din nou pentru ami da un sfat am fost in tara am facut testul vestibular unde stii sa pus diag de sindrom vestibular drept dupa care sa fac un rmn lam facut la care scrie aspect irm in limitele virstei fara modificari patologice encefalo ventriculare decelabile irm pe ex nativa contact neurovascular la nivelul cisternei upc drept cu semnificatie de interpretat in context clinic de aici la neurolog unde mi sa pus dssi miacnosticu de sindrom vestibular si tulburari anxioase mi sa dat betaserc 24 2 zi gingium 80 1 zi sserlift 1zi si mianserin 10 1 zi eu vreau sA STIU AM SAU NU SINDROM VESTIBULAR ANTIDEPRESIVELE NU LE IAU IN MOD REGULAT CA DORM TOATA ZIUA SI NU POT MERGE LA MUNCA IAR BETASERCUL SI GINGIUM LE IAU REGULAT DE 3 SAPTAMINI SI NU AM NICI O AMELIORARE LA CIT TIMP POT AVEA O MICA AMELIORARE VA MULTUMESC DIN SUFLET ASTEPT RASPUNSUL DVS
0
15-02-2010, ora 22:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. diagnosticul corect este.. Sindrom Vestibular periferic !
antidepresivele trebue sa le inlocuiti cu produse naturiste care sa va linisteasca dar sa nu dea dependenta!
scrieti.mi pe mail.
inaltimea, KG, tensiunea arteriala. probleme cu coloana cervicala, inima.rinichi, vedere. s.a !
0
15-02-2010, ora 23:21
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
inaltimea 1.62 kg 80 tensiune art 10.7 operata de discopatie lombara de 5 ani ma simt bine dupa inima stiu ca stau bine rinichi de multe 3.4 ori eliminare de calculi stomacul esofagita de reflus si hernie hiatala operatie chist paraovarian drept de 10 ani de citeva ori infectie urinara dar mam tratat iar cu ochii nu am avut probleme pina acum ma supara ingrozitor odata cu aceste simtome de sindrom ma ustura f tare am osenzatie de nisip si f obositi tin sa mentionez ca nu stau la calculator doar 3/4 ore pe saptamina sunt mereu intro senzatie ca merg intro parte iar in ultimul an mam ingrasat mult tin sa spun ca nu maninc mult dar neregulat sigur oare ochi tot din aceasta cauza ma supara asa va multumesc cu mult respect astept raspunsul si sfaturiile dvd cind aveti timp o saptamina buna
0
16-02-2010, ora 12:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pai KG.. inplus si tensiunea mica.. sunt factorii favorizanti care duc la o circulatie proasta cerebrala !
daca vreti sa fie Bine.. vafaceti un regim alimentar bun..
cu mic dejun copios.., cu ciorba la pranz si cu o cina simbolica!!!
fara bauturi acidulate si energizante.. cu multa apa plata si ceaiuri
cu multe legume si doar catteva fructe pe zi
1. Polen. 1 linguritadimineata cu miere de albini
2. Ginseng 1 fiola de baut pe la 11.
3. Se-Echinacee 2 tab la 12 ore
tatament cate 10 -15 zile.. pe luna!!!!
0
17-02-2010, ora 22:34
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
multumesc mult dar mai am o intrebare mai pot consuma cafea in cazul meu de fumat nu dar cafeaua nu am pututo lasa daca este nevoie o voi faceo si acest tratament naturist este si pentru tulburari anxioase va multumesc
0
18-02-2010, ora 08:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la asa tensiune cafeaua este recomandata!
dar
1. NU pe stomacul gol
2. nu foarte dulce.
3. 2 pe zi.. dimineta si la pranz.. ( mai tarziu NU)
0
18-02-2010, ora 19:41
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
multumesc mult va doresc sanatate multa
0
26-11-2011, ora 15:06
Larisa15.
Nu este medic/terapeut
Larisa15.
buna ziua, am si eu o problema.de la un timp sunt foarte palida fata mea nu mai are culoare cand vin acasa de la scoala dorm cam 3 ore si dupa ce ma trezesc tot somn imi este, ramane acea stare de somnolenta si pe langa acestea mai e si oboseala.mama mi-a luat de la OZONE vitamine si multiminerale as vrea sa stiu daca acestea ar putea sa ma ajute cu ceva si as mai vrea sa stiu daca ingrasa.Deasemenea poate fi vorba de o boala?Va multumesc.
0
26-11-2011, ora 18:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. da acele vitamine o sa te ajute
2 Fiole de ginseng din farmacie de baut 1 dimineata 10 zile
3 fati un program strict.. cu ceasul langa tine.. care il pui sa sune.. dupa 45 de minute de pregatirea lectiilor acasa.. dupa care te radici si bei un ceai si faci putine flotari., te mai uiti putinpegeam
si cel mai important.. pui ceasul sa sune dupa 45 de minute de stat la calculator si te radici pentru 15 minute din fata lui.
4 bei 3 litri de apa palata sau ceaiurl pe zi
5 NU folosesti sucuri acidulate si energizante.. Niciodata
0
15-01-2012, ora 18:28
Larisa15.
Nu este medic/terapeut
Larisa15.
buna seara..in urma cu doua ore mi s-a intamplat ceva ce m-a speriat.stateam jos si vorbeam cu cineva si deodata mi-a aparut o lumina in ochi..nu stiu cum sa explic..vedeam numai ce este in fata mea in stanga si dreapta era numai alb imediat m-am dus sa imi fac un ceai fierbinte si sa mananc ceva..iar acum am ramas cu o mica durere de cap..specific ca de la un timp abia mananc...cam de doi ani am o masa saraca in vitamine..poate fii ceva grav?
0
15-01-2012, ora 21:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. poate fi odereglare de circulatie care sa te afefteze pentru toata viata.
ai facut ce am scris inmes.anterior ?
0
15-01-2012, ora 21:57
Larisa15.
Nu este medic/terapeut
Larisa15.
Cu sinceritate va spun ca nu am respectat acele reguli doar faptul ca nu beau deloc energizante si acidulat..in rest am crezut ca va disparea de la sine..in continuare care ar fi pasul pe care trebuie sa il fac pentru a ma vindeca?
0
16-01-2012, ora 17:01
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la neurologie
de acolo o sa te trimita la niste investigatii si dupa o sa ai un tratament
0
30-09-2017, ora 21:36
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
Ma numesc george.de 3 luni de zile am o amețeală permanenta.pana sa apăra ameteala am fost deranjat ffff tare la stomac, dar am avut si niste probleme pt care ma trezeam noaptea din somn nervos, speriat.îmi era frica sa mai adorm.de atunci nu îmi revin.poate sa fi făcut si un atac de panica? Ce sfaturi îmi dați?va multumesc
0
01-10-2017, ora 19:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 sa citesti despre PH normal a lichidelor din corp
poate o sa intelegi ce deshidratarea duce la mari dezechilbre in corp
2 consult ORL sa se clarifice daca este Vertij Periferic ( care tine de urechea interna)
sau este vertij central.. care tine de circulatia cerebrala si se investigheaza la neurologie
dar si la Gastrologie..fiindca calitatea sangelui buna depinde de starea ntestnelor si ficatului
Calitatea sangelui depinde de alimentele conaumate si lichidele baute
0
02-10-2017, ora 19:48
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
Am fost la ORL mi a spus ca nu am nimik la ficat am făcut control a spus ca e bn.nu cunosc prea multe. Va rog frumos daca ma puteți suna sa va spun cu amănunte.0743600232Multumesc
0
02-10-2017, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la Gastrologie si neurologie
0
02-10-2017, ora 20:16
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
Am mers la gastrologie am făcut control la ficat.etc e bn iar la neuro mi a dat betaserc etc si degeaba
0
03-10-2017, ora 09:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de unde esti :?
0
03-10-2017, ora 10:07
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
Din câmpulung muscel județul arges
0
03-10-2017, ora 11:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
iti faci o programare la Clinica NOVA Bucuresti
de Ioana Voda ORL
0
03-10-2017, ora 12:17
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
Da este bine chiar va rog.va rog mult de tot daca vreți sa ma sunați sa Vb cum si ce ca nu stiu cum sa fac.0743600232
0
13-10-2017, ora 21:26
Zanfirel
Nu este medic/terapeut
Zanfirel
La tomografia cervicala mi a spus ca am un inel tasat se poate ameți si de la acel inel?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.