pt dl dr Flueraru

03-06-2010
nicol672
Nu este medic/terapeut
nicol672
Buna ziua,

In toamna am vorbit cu dvs la telef pt o interventie chirurgicala a vegetatiilor copilului meu in varsta acum de 4 ani si 4 luni. Atunci doream o anestezie totala sau un alt fel de "operatie". La indicatia dvs l-am operat la Iasi, unde m-ati trimis, dar pe 11 ian 2010, cand a fost posibil deoarece o infectie urinara si mai mereu puseele de febra, raceala, amigdalita nu ne permiteau. Imi pare rau ca nu am audiograma din septembrie, pt ca problema stringenta este ca nici dupa operatia de polipi otita seroasa, tratam cu antibiotice diverse nu s-a rezolvat.Sa va reamintesc:in septembrie 2009 a fost diagnosticat cu otita seroasa la urechea dreapta, si polipi.Tratament specific, de lunga durata.dupa 1 luna, nimic imbunatatit.Atunci s-a pus problema operatiei de polipi. Tratamente diferite si dupa operatie.Desi imediat dupa operatie nu i-am facut audiograma, timpanograma copilul auzea bine.In aprilie am observat ca iar nu aude. Am mers la control si dupa cum se vede in atas, i s-a facut si timpanograma nr 1.Diagnostic:otita seroasa bilaterala, de data aceasta.Operatia a decurs fara probleme.Mentionez ca aproape in permanenta e racit, curge nasul(secretiile le trage in el si mai nou, le mananca si nu il putem dezvata, la gradinita repeta...).Am mers la IS la dr care l-a operat, era plin de secretii nu a facut endoscopie, a primit tratament:unasin, 2flac, vibrocil dupa spalarea nasului cu ser fiziologic sau apa de mare, dar nu prea s-a reusit sa se ajunga in ureche cu vibrocil nazal, nu a facut aerosoli cu inhalant absolut deloc, a luat Sinupret, Aerius si un produs antigripal pe baza din plante, miere.As dori sa va trimit si timpanogramele, se poate pe adresa de mail?Ce parere aveti?cat e de grav?ce pot si trebuie sa fac pt copil?acum ia granule homeopate si pt intarirea imunitatii si ii pun picaturi de tincura de propolis in urechi seara si dimineata pt 10 zile.Deja are fobie pt cabinete medicale, chiar si dr.
Va multumesc si va trimit si mail cu atasamentele amintite.
Paula
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.