de aproape 1 an am ameteli numai atunci cand mi se face foame mai ales dimineata

17-01-2013
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
buna ziua de aproape 1 an am ameteli numai atunci cand mi se face foame mai ales dimineata.in fiecare dimineata ma trezesc cu ameteli si daca nu mananc repede ceva ma ia cu lesin sunt asa de aproape un an.totul a inceput in urma cu 2 ani lucram in stres si multe ore cam 12-13 ore pe zi( la un fast-food) plus ture de noapte pana am ajuns la spital mi sa spus ca eram deshidratat plus stres plus oboseala.s-au adunat toate pana la urma m-am facut bine dupa 4 luni iar am ajuns la spital tot din aceleasi cauze iar m-am facut bine dupa un alt an de munca tot asa stres si multe ore si ture de noapte(eu credeam ca mi s-a obisnuit organismu dar n-a fost asa) iar m-au luat niste ameteli ingrozitoare si de atunci mereu ametesc rau de tot cand mi se face foame mai ales dimineata (ce legatura o avea...habar nu am) in plus trebuie sa mananc din 2 in 2 ore ca daca nu...ametesc rau analizele sunt bune glicemnia este buna tensiunea este buna ma odihnesc cat trebuie beau 3-4 litri de apa pe zi cofeina foarte putina fara cola fara acidulate.nu pot sa lucrez pe nicaieri din cauza asta (cine m-ar lasa sa manac de 5 ori pe zi)nu stiu ce sa mai fac.ficatu l-am avut marit(dublu fata de limita normala-80 fata de 40 nu stiu cum sa zic in termeni medicali) acum sunt sensibil la fiecare miros de mancare si tot am mai mereu stari de greata nici nu pot sa ma angajez pe undeva..CE SA FAC?l-as ruga pe domnu doctor valeriu daca poate spune cva, , , , , , ast raspuns
6 comentarii
0
17-01-2013, ora 14:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ameteala.. este secundara
adic e gresit sa tratezi numai ameteala.., nu rezolvi nimic..este doar un simptom a unor probleme mai mari
cred ca problema are legatura cu tractul digestiv...( stomac, ficat, intestine)
digestia proasta duce la proasta absorbtie a mineralelor si vitaminelor.. de aici o hipotensiune, anemie..si carezultat proasta circulatie cerebrala..si ameteala
incepi investigatiile la Gastrologie !!!!
0
17-01-2013, ora 14:51
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
multumesc pt raspuns tin sa precizez ca dupa ce manac nu mai am nimic si cum am mai spus am avut probleme mari cu ficatu' si stomacu ma mai durea cand mancam su greata.mi-a zis cineva ca s-ar putea sa am probleme cu hipoglicemia m-am uitat pe google ce fel de sintome sunt si pot sa zic ca se aseamana perfect cu ale mele E POSIBIL SA AM PROBLEME CU HIPOGLICEMIA? anemic nu cred ca sunt analizele la sange ultima oara mi le-am facut acum 7 luni si au iesit toate bune
0
17-01-2013, ora 15:06
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
si inca ceva cum adica digesti proasta? si as mai vrea sa stiu din ce cauza am starile astea de foame incontinua?inainte v-am spus eram rezistent..in plus la fel sunt si cu apa.. si la ce medic ar trebui sa ma duc ?
0
17-01-2013, ora 22:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca citeai ce am scris..
gastrologie...scrie in ultima fraza a mesajului meu anterior...
0
17-01-2013, ora 23:00
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
da citisem asta nu stiu de ce am mai intrebat vroiam sa stiu daca e posibil sa am probleme cu hipoglicemia. si ametelile pot fi cauzate de stomac?si as mai vrea sa stiu ce-i cu starile de foame incontinuu? la fel sunt si cu setea.v-am mai scris odata asta o sa ma duc la doctor zilele astea.multumesc pt raspunsuri
0
18-01-2013, ora 18:25
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
m-am cam speriat cand ati zis ca s-ar putea sa fie probleme mai mari
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.