pt.medic homeopat

10-11-2012
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
Urmez de doi ani un trat.homeopat pt.rinosinuzita cr., acufene, anemie si alte probleme de sanatate.Vreau sa precizez ca sunt foarte multumita de rezultate dar totusi nu scap de secretiile din gat(nu mai sunt asa abundente dar le simt cum se scurg in spatele nasului, mai ales cand stau in curent).As putea lua in acelasi timp si produsul Polygemma sinusuri de la Plantextract?
10 comentarii
0
19-12-2013, ora 20:22
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru cei care se intreaba daca tratamentul homeopat se poate lua in paralel cu alte tratamente, vreau sa le transmit mesajul ca se poate. Cand se iau produse cortizonice insa nu recomand ca sa se faca in paralel si tratament homeopat. Cu stima si respectul pe care vi-l port tuturor:
dr Petre Muresan
0
10-01-2017, ora 11:38
Andreea Ioana25
Nu este medic/terapeut
Andreea Ioana25
Buna ziua, ce tratament homeopatic luati pentru acufene? Multumesc
0
28-06-2017, ora 17:52
kent50
Nu este medic/terapeut
kent50
Buna ziua, as dori sa stiu daca pentru astm bronsic pe fond alergic se poate lua Astha 15 (2x1/zi-10 zile-3 luni) concomitent cu Hisvert(2x1/zi-10 zile-3 luni)., sau alternativ 10zile Astha si urmatoarele 10 zile Hisvert, apoi 20 zile pauza si apoi din nou, 3 luni?
Multumesc
0
28-06-2017, ora 18:58
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru toti cei care fac sau vor sa faca tratamente homeopate vreau sa fac cateva precizari. Tratamentul homeopat trebuie individualizat pentru fiecare pacient. Ceea ce este valabil si da rezultate minunate pentru un pacient, poate sa nu aiba efect la alt pacient. Aceasta deoarece trebuie individualizat. Deci va recomand si va rog consultati un medic homeopat.
dr Petre Muresan
0
30-06-2017, ora 13:20
Dana ena
Nu este medic/terapeut
Dana ena
Buna ziua, mi.am facut analizele si leucocitele au iesit putin mai mici. Limita inferioara era de 5 si eu am 4, 6.. Restul au iesit bine.. Doar leucocitele sunt sub limita. Imi puteti spune de ce?
0
30-06-2017, ora 19:17
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate sa fie un semn de slabire a sistemului imunitar. Consider ca ar fi necesare si alte analize suplimentare.
dr Petre Muresan
0
30-06-2017, ora 21:20
onedream
Nu este medic/terapeut
onedream
Buna seara,
Pentru stafilococ auriu in gat ce recomandati?
Multumesc!
0
01-07-2017, ora 14:31
Dana ena
Nu este medic/terapeut
Dana ena
Ce analize ar trebui sa imi fac? Si este cumva un motiv de ingrijorare?
0
02-07-2017, ora 00:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In acest caz trebuie sa luati o trimitere catre clinica de Hematologie si acolo vi se vor face analize suplimentare.
dr Petre Muresan
0
02-07-2017, ora 00:37
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru stafilococ se face o antibiograma si aceasta indica la ce antibiotic este sensibil acel microb.
Dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.