pt. d-l dr. Fluieraru V.

04-06-2009
patricutza
Nu este medic/terapeut
patricutza
buna ziua! am fost diagnosticata cu o sinuzita in urma unui control si a unei radiografii, acum aproape 3 saptamani. am urmat un tratament cu zinnat, sinupret, pivalone, nurofen, ketotifen, inhalatii, comprese cu tinctura de cimbru timp de 7 zile, insa nu am vazut nici o ameliorare, ba mai mult, secretiile au devenit mai abundente, si durerile de cap nu cedeaza decat cu tador, dar pt putin timp. acum iau niste capsule pe baza de plante, inhalatii, bioparox, si tinctura de cimbru aplicata la nivelul fruntii, insa nu mai suport mirosul si gustul cumplit pe care il am de 3 sapt, ca sa nu mai spun de durerile de cap pe care le am de vreo 4 luni.va rog sa-mi spuneti cum as putea scapa de toate astea! multumesc!
1 comentarii
0
04-06-2009, ora 11:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergeti la un stomatolog.. sa excludeti posibilitatea ca aceasta sinuzita se datoreaza radacinei unui dinte stricat...
trebue sa scoateti acel dinte !
pasul 2 este sa gasiti un medic ORL.. care sa va faca punctii sinusale si sa elimine tot puroiul acumulat in sinus!
daca nu faceti aceste lucruri.. urmatorul pas peste 2-3 luni.. este interventia chirurgicala pe sinusul maxilar!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.