pt. Dna Dr. Mihaela Gheorghiu

29-05-2011
sweet_pie
Nu este medic/terapeut
sweet_pie
Buna ziua,

Am fost diagnosticata cu hipotiroidie in urma cu 24 de ani, acum am 28. Am fost pt niste analize de rutina, iar medicul endocrinolog a recomandat intreruperea tiroxinei timp de 30 zile, dupa care sa repet analizele de tiroida. Pana acum luam Euthyrox 50 in fiecare zi, mai putin sambata si duminica. Ideea e ca eu ma simteam f bine, analizele au iesit ok, si mi-e cam teama de ce se poate intampla.
Deja dupa o saptamana de neluat medicamentul simt ca incep sa ma ingras si sunt f obostia, uituca si putin deprimata.
E intr-adevar o idee buna sa mai stau 23 de zile fara tratament? nu e periculos? va rog mult ajutati-ma!
1 comentarii
0
29-05-2011, ora 12:41
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Intrebarea pe care mi-o pun este daca esti constienta ca esti dependenta de aceste medicamente, si probabil ca te gandesti sa le iei toata viata. Nu iti pui intrebarea cum poti sa scapi de aceasta dependenta? Sigur ca medicina alopata face ce poate si ea, ajutata de industria farmaceutica, in plina expansiune internationala. Pe majoritatea prospectelor ale medicamentelor este scris pentru ce se recomanda, iar la riscuri sunt trecute vreo 2 pagini.Sunt terapeut bowtech si-ti spun ca exista terapii pentru majoritatea bolilor, care se fac prin protocoale dupa ce se aduce corpul in echilibru nervos, muscular, chimic. Terapia Bowtech suporta si medicina alopata, chiar diminueaza riscurile acestor medicamente. Partea frumoasa este ca la timpul potrivit vei renunta la medicamente. -*



(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.