psoriazis - o crema?

24-02-2007
soryna
Nu este medic/terapeut
soryna
buna ziua!va rog frumos..daca stie cineva o crema pt psoriazis mai noua...am de 15 ani aceasta boala si am incercat cred ca tot ce se poate...ce-a mai buna..parerea mea a fost dermovate
9 comentarii
0
24-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Dermovate are un efect rapid dar are dezavantajul unor efecte adverse redutabile (atrofie epidermica). Ati incercat Daivobet, urmat de Daivonex? Efectul este mai lent dar recidiva este mai tardiva.
0
26-02-2007, ora 00:00
soryna
Nu este medic/terapeut
soryna
multumesc frumos domnului doctor midorin42, nu nu am incercat.dar o sa incerc si aceste doua creme.multumesc inca o data..si dc cineva mai stie alte trat pt psoriazis...va rog frumos nu ezitati si spunetile..pt ca este o boala foarte urita si cu multe complicatii..si foarte multe persoane cred ca ar dori sa afle cit mai multe despre aceasta boala.multumesc inca o data!buna ziua!
0
06-03-2007, ora 00:00
dila
Nu este medic/terapeut
dila
Draga Soryna, sotul meu are aceasta boala de 2 ani a incercat nenumarate tratamente, acum tot de pe net am incercat cu ceai de TREI FRATI PATATI, incearca dar nupe perioada scurta, la sotul meu rezultatele au aparut dupa 3luni merita sa incerci bea cel putin 2 cani pe zi indulcit cu miere.Mult noroc.
0
07-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca mai recomandati acest tratament unor persoane trecute de 40 de ani, mai plinute, ii veti conduce sigur spre un diabet zaharat tip 2!
Succes!
0
09-03-2007, ora 00:00
dila
Nu este medic/terapeut
dila
Nu am intentia de a face rau, Doamne fereste dar la noi a dat rezultate si sotul meu bea de 6luni. Din suflet va rog sa-mi dati mai multe relatii, fiindca tocmai are 40 de ani si nu vreau sa ne bucuram de una si sa ne trezim cu alta.Multumesc anticipat.
0
09-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In principiu, dupa varsta de 40 de ani este bine sa ne controlam periodic glicemia.
Pacientii cu psoriazis au, in general, o rezistenta crescuta la insulina, fapt ce le determina o crestere mai accentuata a valorilor glicemiei. Administrarea zilnica a cel putin 2 lingurite de miere de albine poate conduce la un diabet zaharat tip 2.
Concluzie : verificati periodic glicemia sotului!
0
12-03-2007, ora 00:00
123
Nu este medic/terapeut
123
multumesc oricum pt sfat...si doamnei dila si d-nului miodorin!
oricum, cred ca a fost gresala mea ca nu am zis de la inceput ca eu am si o ARTROPATIE PSORIAZICA...SI am fc mereu analize...la fiecare 2..3 luni! si cu ceaiul...am incercat mai acum 6..7 ani si am obtinut...putina ameliorare.si mai este ceva..eu iau 3 pastile de metrotrexat pe saptamina.si ex...luna trecuta am avut TGO.47, 54.SI TGP114, 38.SI ACUM ASTEPT SA IASA REZ DIN NOU SA VAD DC A MAI SCAZUT!..SI INCA CEVA.EU FAC SI PERFUZIE CU REMICADE..LA FIECARE 2 LUNI!DC STIE CINEVA CITE TREB SA FACI?
SI CIT TIMP?
VA MULTUMESC ORICUM PT TOT SI D-ZEU SA VA DEA MULTA SANATATE!
0
07-01-2009, ora 15:55
m_roxie2000
Nu este medic/terapeut
m_roxie2000
este un tratament cu 2 creme(de zi si noapte)care dau rezultate garantat.se numesc psoremiss dar nu se gasesc in farmacii ci la clinica cu acelasi nume
0
31-03-2011, ora 11:33
Popescu Lia
Nu este medic/terapeut
Popescu Lia
Am Psoriazis de 4 ani jumatate si am incercat tot felul de unguente. Sincera sa fiu nu as recomanda unguentele nimanui, ci mai degraba un tratament medicamentos pe cale orala si un ceai de la Deniplant. Ceaiul este foarte bun, are efect rapid si este benefic pentru foarte multe afectiuni nu doar Psoriazis. Dieta stricta este necesara. Nu vreau sa fiu lipsita de etica, dar unguentele pe care mi le-ati recomandat ( ma adresez Domnului Doctor Dorin Mihalache) mi-au facut foarte mult rau, in niciun caz nu m-au ajutat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Proteinele microflorei bacteriene de la nivelul pielii pot oferi protecție împotriva unor boli
  • Pierderea în greutate ar putea ameliora simptomele psoriazisului
  • FDA a aprobat un nou medicament împotriva psoriazisului
  • Psoriazisul ar putea fi prevenit cu extractul de vanilie artificial
  • Tratamentul psoriazisului cu inhibitori PDE4
  • Activitatea fizică redusă este asociată cu un risc crescut de psoriazis
  •