psoriasis si alaptarea

40 comentarii 1 2
0
15-04-2010, ora 21:57
andreeasiri
Nu este medic/terapeut
andreeasiri
pt byantony : eu am fost la doctorul nocivin si chiar este foarte bun.. am avut bube peste tot.. deci nu cred k era loc in care sa nu am.. si in cateva luni am ramas fara nimik.. bine asta pe baza unui regim pe care mi l'a dat.. delok strict si sedintele cu ultraviolete.. la care m'am si bronzat :X
0
31-07-2010, ora 20:21
olivy
Nu este medic/terapeut
olivy
buna, sunt din DEVA si as vrea sa stiu mai multe despre tratamentul acela:psoremis.Cum fac rost de el si la cine sa apelez sa pot sa-l am si eu?.Va rog sa-mi spuneti daca stiti!!
0
05-10-2010, ora 18:32
byantony
Nu este medic/terapeut
byantony
pentru olivy...eu am mers la o clinica speciala din constanta..nu stiu daca este si in deva.clinica se numeste psoremis..
eu am ceva timp de cand folosesc dermovate unguent, care ma ajuta mult, chiar daca nu stiu pana cand ma va ajuta, il gasesc benefic momentan..iti doresc multa sanatate
0
06-10-2010, ora 15:23
MadalinaCt
Nu este medic/terapeut
MadalinaCt
Clinica se numeste ONclinic si intr-adevar are si o sectie dedicata psoriazisului. Si pe mine m-a tentat sa ma duc. Dar am gasit pe unele forumuri pareri ale fostilor pacienti nu prea multumiti, si de aceea sunt in dubii. Imi este frica ca nu care cumva sa dau cine stie cate milioane pe cremele lor miraculoase si apoi sa ajung de unde am plecat. Am mai fost la Dr. Antohi Ioana, mi-a dat un tratament de 300 de ron care nu a facut mare lucru.Asa ca mai caut medici si mai astept. Am auzit ca Dr. Gheorghe Nicola ar fi foarte bun, priceput.Revin cu pareri dupa vizita.
0
11-11-2012, ora 21:54
enebiancamaria@rocketmail.com
Nu este medic/terapeut
enebiancamaria@rocketmail.com
Imi puteti spune, va rog, daca din cauza ca am psoriazis pe scalp imi cade parul asa de mult? Acum, dupa vizita la un medic dermatolog ma tratez cu xamiol si squanorm de la ducray. Chiar daca am numai 3 zile de cand l-am inceput, efectele au inceput sa se vada, putin, dar este un plus de optimism. Este posibil ca aceasta cadere excesiva a parului sa incetezel in decursul tratamentului? Va multumesc anticipat!
0
18-11-2012, ora 20:47
Alina Diana
Nu este medic/terapeut
Alina Diana
rog sa imi spuneti ce sa fac si un tratament pentru penfigus acuma boala sa localizat pe pielea capului ma mananca foarte tare si am portiuni unde nu mai am par folosesc dermovete si ducray sampon va rog sa ma ajutati cumva imi este frica sa nu raman cheala
0
02-12-2012, ora 00:08
monibell28
Nu este medic/terapeut
monibell28
Buna ziua, eu sufar de psoriazis de la varsta de 7 ani, momentan am 29, cand credeam ca am ajuns la capatul puterilor sa mai exist am ajuns la un dct care mi-a dat niste creme pe baza de acid salicilic, Cignolin, rezorcina si flocinolon unguent, trece psoriazisul circa 6 8 luni dupa care reapare si iar incep tratamentul de la capat.Intrebare mea este daca in timpul alaptarii pot folosi aceste creme cu acid salicilic, cignolin, rezorcina, nu as vrea sa ii fac rau bebelusului, sunt disperata ca de cand am ramas insarcinata mi-a reaparut psoriazisul mai mult decat la inceput, astept un raspuns daca e posibil, multumesc!
0
09-01-2013, ora 18:44
Barzu
Nu este medic/terapeut
Barzu
Buna seara.Am psoriazis de aproximativ un an..Am doar la nivelul scalpului si in urechi.Este posibil sa imi creasca si pe corp??
0
09-01-2013, ora 19:05
armina
Nu este medic/terapeut
armina
@Barzu
Urmezi tratament si daca da, ce anume? are efect?
0
14-07-2013, ora 01:42
ALINA198383
Nu este medic/terapeut
ALINA198383
Buna seara, ma numesc Alina, am 29 de ani si am o problema cu niste pete care mi au aparut acum cateva luni de culoare maronie, m am dat cu un tratament luat din farmacie fara consult medical si au disparut, dar acum in primavara au reaparut, intai s au manifestat ca pete maronii apoi foarte repede au devenit albe.am fost la o doamna doctor mi a spus ca petele au devenit albe..nu mi a explicat clar din ce cauza..si ca mi a luat bronzul..eu am culoarea pielii..inchisa..creola dar eram si bronzata, mi a dat mediket..folosesc crema 1 si 2 preparata in farmacie..si travogen..nu stiu ce sa mai fac trebuie sa urmez tratamentul vreo 6 sapt mi a spus ca dupa doar 3 saptamani ma pot expune la soare..sa ma pot bronza iar pentru ca petele mele in momentul de fata nu se bronzeaza deoarece am inteles ca trebuie tratate...va rog daca exista un domn doctor sa imi raspunda si mie sau cineva cu cunostinta de cauza va rog sa mi raspundeti..vreu sa stiu daca tratamentul este bun cel pe care il urmez..sii cam cat timp trebuie sa l urmez,...daca aveti cunostinta de un alt tratament mai bun va rog sa ma informati si pe mine..spuneti mi dupa cat timp am voie sa ma expun la soare..dupa cat timp aceste pete vor disparea..eu am petele pe umeri si pe spate..dar de la umeri sau format cateva pete albe si pe maini..va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristicile laptelui matern
  • Alimentația mamei în perioada alăptării
  • Sfaturi pentru alăptarea la sân
  • Pompele de sân
  • Alăptarea și cofeina
  • Alăptarea în sarcină
  • Alăptarea după cezariană
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  •