psoriazis cam de 5 ani

27-08-2011
maria spinu
Nu este medic/terapeut
maria spinu
Buna ziua ! am psoriazis cam de 5 ani in talpa piciorului, am facut tratamente si consultatii foarte multe dar fara nici un rezultat.la inceput era cat o moneda dar in 5 ani am aproape toata talpa si se extinde...acum folosesc crema de tataneasa si tinctura de rostopasca.ca sa-mi mai imoaie peielea pt ca mi se i-a sub forma de scoarta maronie si se crapa si ma ustura...nu mai stiu cu ce sa ma mai dau.ce ma sfatuiti..va rog recomandatimi ceva.Va multumesc !
8 comentarii
0
27-08-2011, ora 01:52
maria spinu
Nu este medic/terapeut
maria spinu
In legatura cu psioriazisul vreau sa mai mentionez ca de cateva luni imi apre in cap pete rosii pe o zona mai mica cat o moneda sa fie psioriazis si acolo?
0
27-08-2011, ora 12:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
STII ce psioriazisul NU se vindeca niciodata?!?, DOAR ca, prin dif. tratament..se poate "tine" sub control.Sanatate.
0
27-08-2011, ora 13:12
maria spinu
Nu este medic/terapeut
maria spinu
multumesc..stiu ca nu se trateaza da vroiam un medicament recomanda pt a stopa extinderea
0
27-08-2011, ora 19:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
daca afli, ROG, scrie-mi si mie..Multumesc. O zi faina.
0
27-08-2011, ora 19:36
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Mergeti in Voluntari la d-nul Pavel Chirila. Trebuie sa faceti programare. Gasiti tel. pe internet. Dar trebuie sa tineti un regim strict. Dar eu cred ca merita, decat sa suferiti asa.
Multa sanatate!
0
28-08-2011, ora 22:09
maria spinu
Nu este medic/terapeut
maria spinu
multumesc
0
26-09-2011, ora 12:28
alexfea
Nu este medic/terapeut
alexfea
Buna ziua ? si mie mi-a aparut pete rosii pe cap dar in timp acestea au crescut mari si au facut scoarta? eu am folosit multe alifii dar nici una nu a fost de folos mai putin XAMIOL GEL aceaasta te scapa foarte repede de petele acelea din cap este cel mai nou medicament impotriva psoriazisului de scalp si nu este deloc scump in jur de 80-90 lei.
0
26-09-2011, ora 18:09
NataliaCCI
Nu este medic/terapeut
NataliaCCI
Trebuie sa stiti ca psoriazisul este o manifestare a organismului in urma intoxicarii ficatului si nivelului ridicat de acidifiere in organism. Deci o vindecare corecta (a cauzei problemei) ar fi un program de hidratare si alcalinizare in primul rins, dupa care se va face o detoxifiere buna a organismului.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Stigmatizarea socială este frecvent percepută în rândul pacienților cu psoriazis
  •