proteza de sold

23-10-2009
dorina vlad
Nu este medic/terapeut
dorina vlad
ma numesc dorina vlad
fetita mea are 13 ani si sufera de luxatie congenitala de sold
aceasta luxatie in timp a dus si la scurtarea piciorului cu 12 cm
am avut nesansa sa fie tratata de un medic incompetent care nu numai ca ia facut 14 interventii chirurgicale dar a mai si tinut-o in extensie 8 luni de zile si apoi inca alte 6 saptamani
as vrea cateva sfaturi pt ca fara proteza introdusa la sold femurul nu are in ce se sprijini si deja a urcat in muschi foarte mult
apropo acest asa zis medic ia pus si lazarovul pt alungire numai ca nu si-a dat seama ca mai intii trebuia rezolvat soldul si apoi facuta alungirea
noi am crezut ce nea spus pt ca fiind profesor doctor la spitalul marie curier din bucuresti am considerat ca are o pregatire destul de buna si stie ce are de facut
mi-am dat seama cand am scos lazarovul si am vazut ca in loc de asa zisa alungire femurul a urcat in muschi iar in lungime nu a castigat nimic
va rog sfatuiti-ma cat mai bine am ajuns sa nu mai am incredere in niciun medic consider ca pe copilul meu s-au facut experiente pe bani mei pt ca negociam costul fiecarei interventii
1 comentarii
0
24-10-2009, ora 18:22
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Trebuie sa cereti si o a doua opinie, consultand un alt ortoped pediatru.
Din pacate, oricata bunavointa am avea, nu va putem sfatui fara a studia intregul dosar medical, impreuna cu examenul clinic local.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul