proteina c reactiva pozitiva

10-12-2007
maraia
Nu este medic/terapeut
maraia
baietelului meu de 4 ani ii iese de mai bine 6 luni proteina c reactiva pozitiva. Analiza ia i-a fost facuta chiar si in conditii de sanatate bune iar de un an de zile acuza si dureri ale piciorului in zona gleznei. Mentionez ca celelalte analize i-au iesit bune
5 comentarii
0
13-12-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Va rog sa-mi spuneti daca i-ati facut si ASLO, fibrinogen, Daca in antecedente copilul a suferit de amigdalita.
0
13-12-2007, ora 00:00
maraia
Nu este medic/terapeut
maraia
ASLO -negativ, fibrinogen 242, vsh-12/h, exudat negativ, acestea sunt rezultatele ultimelor analize efectuate. In trecut avea frecvent probleme cu amidalele necesitand chiar o data internarea lui in spital deoarece nu mai ceda febra, avand infectie in gat. A urmat dupa aceea un tratament cu Bronchovaxon, iar acum doar raceste putin, fara dureri in gat. Credeti ca in urma acelui episod febril cu amigdalele inflamate si in absenta unui tratament adecvat la momentul respectiv, este posibil sa ramana cu probleme de genul reumatism ( acuza dureri de picioare, la incheieturi)? Va multumesc anticipat
0
07-02-2009, ora 22:31
monica_p
Nu este medic/terapeut
monica_p
Va rog sa-mi spuneti ce inseamna Proteina C Reactiva 26 la un bebelus de 2 zile
Sunt disperata nimeni nu imi spune nimic
Multumesc
0
18-09-2009, ora 12:05
Adina85
Nu este medic/terapeut
Adina85
va rog, imi puteti spune ce inseamna daca la analize mi-a iesit proteina c reactiva pozitiva? aslo sau altceva nu am facut. nici nu stiu ce reprezinta aceasta proteina. multumesc anticipat!
0
08-07-2010, ora 23:01
bla-bla
Nu este medic/terapeut
bla-bla
buna, am si eu o intrebare, poate banala, dar sunt nedumerita.AM AVUT MAI MULTE EPISOADE DE AMIGDALITA ERITEMATO-PULTACEE, dar in urma analizelor am PCR +, VSH normal.ASLO negativ, FIBRINOGEN 420., TQ=17, 40, INR=1, 32.pot fi din cauza amigdalitelor repetate?astept rasp, sunt ingrijorata, pot avea altceva ?ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul