proteina c reactiva

17-05-2009
balint radu
Nu este medic/terapeut
balint radu
Buna seara!Problema mea a inceput acum o luna, cu o raceala cu febra 39.Am si vomitat o singura data, la inceput.Dupa 2 sapt si tratament cu amoxicilina 6 zile, febra s-a redus, dar a ramas pe la 37-37, 5, mai ales seara.Am fost suspectat de tbc, am facut 5 zile de Klacid si o radiografie si plamanii sunt in regula.Apoi am facut 5 zile de ampicilina cu gentamicina, injectabil, dar febra parsista, nu chiar zilnic, dar aproape. Am scazut in greutate 4 kg in ultimele2 luni, mai mult(2 kg), in ultimele 2 sapt.Am facut analize si au iesit prost urmatoarele:sideremia mica15 mg/l, proteina c reactiva 86 (normal sub 5), leucocitele 10400, limfocite 10 %.Am dureri, uneori mari in hipocondrul drept(parca e ceva acolo), sunt balonat si fara vlaga.In trecut am avut anemie megaloblastica si feripriva, am gastrita si la echo mi-a gasit fierea plina(diskinezie biliara) si ficatul putin marit, 1 cm. Celelalte analize sunt normale:hemograma(Hb=13, 1), vsh=11, stgo=26, stgp=44, glicemie=79, creatinina serica=0.82, fosfataza alcalina=145.Ce ar putea fi?Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.