prostatita cronica

14-11-2009
adrian postelnicu
Nu este medic/terapeut
adrian postelnicu
Buna ziua. Am si eu o problema, si o intrebare legata. De ceva vreme, dupa fiecare urinare, la un scurt interval de timp, mai vine o tura de urina. Acelasi lucru se intampla si dupa ejaculare, simt cum vine pe uretra lichid, si cand ma uit, e lichid prostatic. Dupa ejaculare, am dureri de testicule.Problema deja persista de ceva vreme, am fost in mai la doctor, am facut spermograma, spermocultura, urocultura, nimic nu a aparut anormal. Cum problemele au continuat, cantitatea de urina, respectiv lichid prostatic marindu-se, am mers din nou la doctor. Am facut PSA si a iesit 1.32 Am refacut urocultura, e negativa. Diagnosticul dat, prostatita cronica.Mi-a recomandat Seren, si de cand am inceput tratamentul, parca e mai rau, cantitatea de urina e si mai mare, cu miros. De asemenea, simt o anumita jena in zona anala. Acum, pe langa Seren, mi-a recomandat Azitromicina de 500, una pe zi, timp de 8 zile, precum si Flamexin. Cautand despre Azitromicina, am vazut ca e recomandata in cazul infectiilor venerice, dar... la mine toate testele sunt negative. De asemenea, am vazut ca e recomandata in doza unica, de 1 g.Deja nu mai stiu ce sa fac, orice citesc pe internet, parca aia am si eu, si problema devine frustranta, in special datorita vesnicei urine sau lichid. Am 25 de ani, si mi se pare ca e putin cam devreme sa am asemenea probleme. Va rog, daca se poate, un sfat, si o parere despre modul de administrare a medicamentului. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.