prostatita - un tratament eficient?

05-02-2010
The_Architect
Nu este medic/terapeut
The_Architect
buna seara as dorii sa aflu un tratament eficient in cazul prostatitei o am de un an si nu mi-a trecut...am inceput tratamentul cu omnic tocas, cuminol 500 si diclofenac simptomele s-au ameliorat dar nau disparut...am fost la o clinica privata in cluj care mi-a spus ca omnic tocas se ia in special dupa operatile d prostata si mia interzis sa le mai iau recomandandu-mi tratamentul cu "neu-tonus" cam asa ceva dar nu am dispus de timpul necesar si distanta considerabila de orasul meu pt a face tratamentul.Pot sa va dau cateva date din analizele efectuate...
spermograma:concluzii: usoara multisemie cu normosperme si hipokinezie medie;conglomerare cristaloida:(+);I.T.G. mixta; I.F. 5-80;
analiza +chlamydia IgM 1, 9 normala
medtronic?.max flow rate 23, 4 ml/s
average flow rate 15 ml/s
vol total 579 ml
urocultura a fost normala nu s-a gasit nimic
initial s-au gasit doua pietricele la rinichi cat jumatate d bob d orez
simptome recente:frisoane, senzatia de urinare continua, presiunea de urina scazuta...vreau sa reiau tratamentul folosind cuminol pe o perioada mai lunga dar am auzit ca nolacinul este mai bun...va multumesc
4 comentarii
0
05-02-2010, ora 19:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu stiu personal pe nimeni care sa se vindece cu astfel de medicamente. Va doresc din toata inima succes, dar cred ca ar fi mai intelept din toate punctele de vedere sa faceti un tratament homeoapat la aceasta afectiune avand in vedere efectivitatea mult mai mare a ei cat si efectele adverse sigure de la medicamente. Sa va reparati cumva prostata si strica ficatul sau cine mai stie ce de la toxinele pe care le luati.
0
09-02-2010, ora 00:11
adrianux
Nu este medic/terapeut
adrianux
Am cunoscul o persoana care sa vindecat datorita tratamentului cu Neotonus (este vorba de un scaun care emite niste vibratii magnetice care stimuleaza muschii pelvieni ). Din pacate distanta este o problema si ptr. mine, dar voi incerca sa ajung la Cluj cat de curand posibil. BTW este vorba de cabinetul particular al Prof. univ. urolog Ioan Coman daca nu ma insel. Il rog cu aceasta ocazie pe The_Architect sa confirme daca este vorba despre asa ceva sau nu. Si pe mine ma intereseaza mult o consultatie la Cluj si sper sa ajung cat de repede posibil.
0
09-02-2010, ora 00:24
gbi
Nu este medic/terapeut
gbi
Vreau sa stiu si dak mai sunt virgina...am facut pt prima data dragoste ji am sangerat da ceva de culoare mai maro inchis prietenu meu a zis k mai e posibil sa fiu virgina k nu a afuns de tot voi ce credeti mai sunt ?:(
0
09-02-2010, ora 02:44
The_Architect
Nu este medic/terapeut
The_Architect
da Adrianux despre Prof. univ. urolog Ioan Coman este vorba...un doctor foarte bun pe care il recomand tuturor care au astfel de probleme...sper sa pot ajunge si eu cat mai repede sa ma scap odata de aceasta afectiune...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: