profesia!!

13-06-2009
adinaPS
Nu este medic/terapeut
adinaPS
Buna
Sunt model de videochat iar pentru show rile pe care le fac folosesc deseori ulei de corp sau lubrifiant. Colegele mi-au spus ca acestea pot fi daunatoare si am inceput sa folosesc ulei de masline. Intrebarea este daca in urma folosirii uleiului in exces pot capata bolli si daca da care sunt acestea si cat de grave pot fi? Ce as putea sa folosesc ca sa nu imi dauneze sanatatii?
Tin sa mentionez ca astept raspunsuri si sfaturi pe plan medical nu moral.Va multumesc pentru intelegere.
3 comentarii
0
13-06-2009, ora 08:19
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Uleiul de masline este cea mai buna alegere. Spala-te cu sapun de casa dupa aceea.
0
18-06-2009, ora 18:07
laura_dobaes
Nu este medic/terapeut
laura_dobaes
draga, cu uleiul de masline, iti super hidratezi pielea, , , , , , , , , , , , ai sa ai o piele suberba, , , , , , , nu are ce sa iti daunze, din contra, are un mare continut de oligoelemnti naturali, , ,
0
28-09-2009, ora 13:34
sella
Nu este medic/terapeut
sella
nu vreau sa intru in polemica cu nimeni st de aceeasi parere cu laura dobaes dar in ceeea ce tine de folosirea sapunului de casa mai bine nu eu zic ca tocmai asta ar putea dauna si ai putea ajunge chiar la probleme ale dermului pt ca avand un continut ridicat de soda si lesia aia care se mai pune (plus ca daca e chiar facut acasa traditional mai poate contine si resturi de la alta sapunuri tot de casa sau nu )acesta usuca foarte tare pielea eu una nu l as recomanda nici pentru spalatul hainelor.asadar sa nu folosesti sapun de casa nuuuuu
pt danabv tu te speli cu sapun de casa?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici