produse naturiste pentru tumori benigne si cancer

04-05-2010
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Am citit despre o pacienta care socrul ei a folosit produse naturiste Noni si Shark aid si chiar mi-a dat sperante, pentru ca si eu am cumparat produsele acestea, dar din pacate mama care are 80 de ani nu s-a simtit bine dupa ce a luat siropul Noni asa ca le-am oprit. Am mai cumparat si alte ceaiuri antitumorale de la Dr. HIMOVITH. Nu stiu ce sa mai cumpar si sa fac pentru ca doctorii de la noi din tara nu prea se uita la pacientii in virsta si nu le dau prea mare importanta.
Acum trebuie sa cumpar un plasture care e pentru dureri Fentamina 25ml si nu se gaseste in nici o parte.

Ce sa fac??? E mama si ma distruge faptul ca nu pot sa o ajut sa nu mai sufere.
15 comentarii
0
04-05-2010, ora 16:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
De aici din forum:

" Buna seara! Eu am apelat la Dl. Lungu, sotul meu avand cancer pulmonar stadiul 2, Va spun sincer rezultatele au fost vizibile din primele saptamani. Dansul va ajuta insa trebuie sa urmati tratamentul ft strict, dansul tratateaza si homeopatic si. noi am reusit in 3 luni sa scapam de aceasta nenorocire. Fara chimioterapie sau interventii medicale complicate. II multumesc pe aceasta cale. Il puteti gasi pe site-urile dansului. Cautati Homeopat Lungu Gabriel pe google si veti gasi adresa unde il puteti gasi. Multa sanatate"


" Buna ziua! Intr-adevar nu exista garantie, si eu am apelat la Homeopatul Lungu Gabriel si am urmat tratamentul asociat pe minerale vulcanice si regim naturist si tumoarea a scazut de la 841 gr la 319 gr ( cu dovezi clare) in 2 saptamani. Daca ma ajuta Dzeu si pot face fata tratamentul cu siguranta ma voi vindeca.
Urmati tratamentul naturist. Renuntati la Chimioterapie. Problema pacientilor este ca nu stiu cu ce sa inceapa si o iua pe drumul gresit al operatiilor si chimioterapiei. Multa stima. Dzeu ne da putere sa luptam."


" Buna seara! Eu am apelat la dl. Lungu dupa ce sotia mea a fost diagnosticata cu cancer la ficat. Medicii i-au dat 6 luni daca avea "grija de ea".Din cauza alimentatie fatale data de doctori cancer a evoluat cu metastaze multiple. Multumita lui Dzeu dl. Lungu ne-a recomandat tot Culevit dar nu simplu deoarece este insuficient. Tratamentul Dl. Lungu pe baza de minerale vulcanice, Immunarc (care este un citostatic si a fost aplicat doar 8 zile) + alte remediii interne a reusit sa involueze in cateva luni, urmand dupa aceaa un tratament doar pe produse naturale pentru detoxifierea organismului.Dieta anti-cancer si regulile stricte pe baza de nutritie au reusit sa remita cancerul.Sotia mea traieste si azi dupa 1 an si 8 luni si se simte ft bine dar cancerul nu a disparul. Ceea ce doctorii au dat 6 luni de viata am reusim sa intram in anul 2 de speranta. Cu speranta si cu dieta anti-cancer calculata se poate trai si in 2-3 ani se poate chiar si vindeca daca puterea sistemului imunitar creste. Dansul lucreaza cu mai multi doctori oncologi pe cazuri de metastaze multiple. Sanatate si o seara buna.
"

Cautati in internet de Dr. Lungu.
0
04-05-2010, ora 16:29
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Va multumesc din tot sufletul pentru raspunsuriilor dumneavoastra, chiar imi da-ti sperante.Vreau sa spun ca nu mai am minte sa gandesc altceva, decat cum sa o ajut pe mama.
Chiar acum o sa caut pe site despre doctorul care mi la-ti recomandat.
0
04-05-2010, ora 16:52
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Ajutati-ma cum sa il gasesc pe doctorul Lungu va rog frumos.
0
05-05-2010, ora 00:13
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
buna seara, incercati la numerele acestea de telefon :
T.H Lungu Gabriel la 0728575715, 0769282782
0
05-05-2010, ora 11:07
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Multumesc mult skincod, sper sa-mi fie de folos.

Doamne ajuta
0
06-05-2010, ora 18:03
imary
Nu este medic/terapeut
imary
Louca Victoria, da-mi un nr.de telefon (sau un mail de-al tau) aici -* sa te sun, in legatura cu platurele.




(*modificat de administrator)
0
25-05-2010, ora 10:40
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Imi cer scuze de intarziere, am fost placata in tara sa o mai vizitez pa mama si sa mai duc medicamentele necesare (locuiesc in Cipru)

-*



(*modificat de administrator)
0
15-02-2011, ora 22:45
Zoridezi
Nu este medic/terapeut
Zoridezi
Rugati-va cu credinta neindoielnica la Sfantul Nectarie si La Maica Domnului! Eu m-am rugat, am citit Acatistul Maicii Domnului Pantanassa (il puteti gasi la Biserica) si Acatistul Sfantului Nectarie si surorile mele s-au vindecat: una avea cancer iar cealalta scleroza multipla. Desigur ca am facut anumite fagaduinte, pe care desigur le voi indeplini!). Nu deznadajduiti! Spovediti-va si rugati-va, caci mare este mila lui Dumnezeu! A aparut cartea: "Sfantul Nectarie Minuni in Romania". O puteti gasi online pe net. Doamne ajuta!
0
16-01-2012, ora 17:52
Andreas24
Nu este medic/terapeut
Andreas24
Lungu Gabriel nu face altceva decat sa insele lumea. Mai multe date aici:

http://www.unromaninfuriat.blogspot.com/2012/01/hoax-plagiat-inselaciune-si-furt-de.html
1
16-01-2012, ora 17:59
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
andreas24, as vrea sa dau "like" comentariului tau... dar nu se poate aici pe forum.
0
16-01-2012, ora 18:12
Andreas24
Nu este medic/terapeut
Andreas24
Multumesc, RaulDuke. Sarlatanul asta merita sa infunde puscaria.
0
16-01-2012, ora 18:14
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
de acord! dar ma multumesc si daca isi inceteaza activitatea (el si altii ca el).
0
16-01-2012, ora 18:19
Andreas24
Nu este medic/terapeut
Andreas24
Face chestia asta e 2-3 ani si inca nimeni nu l-a luat in tarbaca, dovada ca sunt multi de care a profitat. Uite un e-mail de la o persoana din Baia Mare.

Va rog sa ma contactati si eu am fost pacalita de acest asa zis doctor LUNGU GABRIEL.A m p latit 1400 ron pentru un tratament de 3luni pentru tatal meu care are cancer pulmonar metastazat, medicamentele trimise au ajuns pentru 15-25.zile, iar domnul Lungu
nu mai raspunde la telefon de 30 zile desi mi-a spus ca trebuie sa vorbim in fiecare zi di momentul in care primesc medicamentele.Mentionez ca atunci cand l-am contactat a fost foarte prompt m-a sunat imediat sa-mi dea contul in care sa-i pun banii spunand ca dupa ce are banii in cont, imi trimite tratamentul pentru 3 luni prin posta.Dupa ce am depus banii, inaceeasi zi in care am vorbit cu dumnealui, nu a mai raspuns la telefon, iar a doua zi m-a sunat o dna.dr.RADULESCU, spunandu-mi ca imi lasa un tratament la un vecin ca pleaca si domnia sa din Bucuresti si ii face acest servici d-lui Lungu.Am mers si am luat tratamentul care nu era nici pe departe ceea ce citisem si mai ales erau unele pentru maxim15 zile iar unele pentu 30 zileEste pacat ca unii oameni nu au frica de DUMNEZEU si se bucura si vor sa se imbogateasca dupa urma unor oameni batuti crunt de soarta.
0
17-01-2012, ora 12:25
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Andreea, sarlatanii n-au frica de Dumnezeu, daca vei citi mai multe posturi pe acest forum, vei vedea cati neispraviti de acest gen duc o lupta acerba impotriva medicinei alopate.In disperare de cauza unele persoane renunta la medicamente in favoarea ierburilor lor.Sa nu mai vorbim de preturi.
Din fericire administratorii acestui forum reusesc sa stearga postarile lor, dar tot mai raman.
Si ceaiurile, siropurile facute in casa sunt bune.dar nu sa tratezi boli incurabile.
In sfarsit, sunt multe de spus, iti doresc o zi buna si cu siguranta vor fi pedepsiti, daca nu de legea pamanteana, de legea divina.
O zi buna, Viorica
0
17-01-2012, ora 20:06
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
persoana citata mai sus, ca orice persoana care a luat cunostinta si s-a desteptat fata de relatia cu o asemenea persoana, ar face bine sa se adreseze politiei.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depistarea precoce a cancerului la femeie
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Un dispozitiv nanometric ar putea depista și supraveghea evoluția cancerului
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Consumul ridicat de cafea a fost asociat cu creșterea riscului de cancer colorectal la bărbați
  • Cologuard - un nou test neinvaziv de screening pentru cancerul colorectal
  • Administrarea zilnică de aspirină scade riscul de cancer (meta-analiză)
  •