procedura efectuare RMN

14-02-2014
Raniana23
Nu este medic/terapeut
Raniana23
Buna tuturor vin si eu aici pt ca de aproape 4 luni de zile ma lupt cu o nevralgie cervico suboocipitala si de atunci am intoleranta foarte mare la frig, cel mai mic curent imi proviaca disconfort in tot corpul mai ales la cap si gat ma doare foarte rau de la frig capul.Trebuia sa-mi fac un RMN acu' ceva timp dar am tot amanat caci luand pastilele prescrise de neurolog simptomatologia s-a mai diminuat.In prezent tot ma supara nevralgia dar imi este teama sa nu se fi siuprapus si o infectie sinusala pentru ca daca ma apas pe frunte in partea dreapta si in unghiul intern al ochiului ma doare.Cel mai teama imi este la RMN ca nu o sa rezist suportand c zgomotul infernal emis si frigul de acolo.Stiu ca se dau paturi la cerere dar ma tot gandesc ca n-o sa rezist in timpul efectuarii RMN-ului cu capul gol poate imi fac mai rau stand acolo atata timp.Stiu ca poate parea prostesc ce intreb dar ma intrebam daca stie careva daca ai voie cu caciula acolo, eu vreau sa-mi fac RMN craniu si sinusuri.Am niste dureri groaznice de cap daca stau in frig trebuie sa-mi fac RMN-ul asta dar cand ma gandesc ca o sa stau acolo intr-un frig cel putin o ora sau mai mult ma apuca trepidatiile.
Asa ca va rog mult daca ma poate lamuri careva la intrebarea mea v-as fi recunoscatoare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.