problemele tenului gras si imi cade destul de mult parul

02-12-2010
orfei
Nu este medic/terapeut
orfei
am 19 ani si jumatate, am tenul gras si imi apar foarte frecvent cosuri. folosesc lotiuni de curatare, creme pt k am un ten deshidratat, dar nu sunt multumita. ce pot face in aceasta privinta? mai am o problema cu parul, nu numai k imi cade destul de mult, probabil din cauza stresului, dar mi se ingrasa foarte repede si obisnuiesc sa ma spal in fiecare zi sau la doua zile. ce tipuri de sampon imi recomandati? vreau sa mentionez k am folosit multe prezente azi pe piata, dar nici o schimbare.

multumesc mult !
6 comentarii
0
02-12-2010, ora 19:16
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
daca nu vrei sa vizitezi un dermatolog...ceea ce ar fi de dorit...
poti incerca pentru ten produsele sebamed iar pentru par ori sampoane bio ori sampoane de la firmele profesionale de renume
0
06-01-2011, ora 10:56
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Pentru ten, seara inainte de culcare fierbe 3plicuri de ceai de musetel si imediat dupa ce l-ai luat luat de pe foc acoperati capul cu un prosop si stai cu fata in aburi 5-10min, apoi spalate cu apa si dupa te dai pe fata cu ceai si dormi asa, nu te mai speli pana a doua zi.Scapi de cosuri si de tenul gras.si pentru par foloseste sampon si balsam de la Garnier pentru ca sunt foarte bune.Eu asa am scapat de cosuri si ten gras si caderea parului.
0
06-01-2011, ora 10:57
ralucagl
Nu este medic/terapeut
ralucagl
Si nu mai folosi tot felul de lotiuni si creme pentru ten ca iti fac mai mult rau.
0
15-01-2011, ora 23:31
orfei
Nu este medic/terapeut
orfei
multumesc pt raspunsuri , o sa tin cont de sfaturi. am inceput sa folosesc infuzia de flori de tei pt ten si da rezultate :X
0
18-05-2012, ora 18:20
emiliana.mar
Nu este medic/terapeut
emiliana.mar
buna ziua am si eu o intrebare ce pot folosi pentru fata ca mai tot timpul imi este iritata uscata si un pic si inflamata ce creme sau lotiuni as putea folosi daca ma machiez la fel se scorteaza pielea
0
03-09-2013, ora 18:29
loly85
Nu este medic/terapeut
loly85
am tot citit despre Roaccutane, se pare ca merge, as vrea sa imi spuna cineva care chiar l-a folosit, functioneaza? am 28 de ani si inca mai am cosuri. tind sa cred ca totusi si alimentatia are o influenta asupra tenului, mai ales dulciurile
sau ce parere aveti despre Rithual Derm? daca stie cineva ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • De ce chelesc bărbații?
  • Tratamente acasă pentru tenul gras
  •