probleme tiroida

07-09-2011
Ali1990
Nu este medic/terapeut
Ali1990
Anticorpi TPO- 42, 9 un/ml. mi-am facut analiza ieri pentru ca de o luna ma tot chinui cu dureri in maini si picioare, si niste furnicaturi ciudate. Povestea e mai lunga de fapt. totul a inceput de la o intoxicatie alimentara, teste peste teste, nu trecea cu nimic. Am fost si sunt stresata cum nu se pate descrie, (greseala mare cred). la un exudat faringian mi-a descoperit klebsiella, am tratat cu ciprinol, acum tratez cu bacteriofag. am fost la reumatolog care m-a diagnosticat cu o artrita reactiva, post inflamatoare. Am facut ieri si un test reumatic pe care nu-l inteleg, dar care zice cam asa "factor reumatic negativ" si totusi arata ASZ "O"- 200 un/ml. Analiza de sange generala este buna, valori normale. deci infectia nu mai este un pericol. (totusi mai testez o data klebsiella la sfirsitul tratamentului). Ziceti-mi va rog ce-i cu glanda tiroida si cu valorile scrise mai sus? poate sa fie o complicatie de la stres si toata chestia asta cu bacteria? am dureri ingrozitoare si de cap, pina ma apuc sa imi fac un RMN, pot sa exclud meningita? ca ma bintuie si ideea asta, si nu stiu de ce pentru ca valorile singelui sunt normale pentru o asa infectie. ganglionii de sub mandibula mi-au ramas si pina azi maricei dar nici un doctor nu mia zis inca sai scot.mentionez ca am tahicardie de ceva timp.
Am 21 de ani si 42 kg spre nefericirea mea. urmeaza sa ma marit, dar nu-mi este a maritis cu toate complicatiile astea.
Multumesc
2 comentarii
0
07-09-2011, ora 16:23
Alexandra2704
Nu este medic/terapeut
Alexandra2704
Buna! De la copiii mei stiu ca medicul pediatrul verifica pentru meningita raidoarea cefei (ceafa intepenita, adica nu poti pune barbia in piept). Daca poti, esti santoasa. Cu siguranta meningita se diagnosticheaza si dupa alte indicii corelate.
Nu sun medic, dar vad ca o parte importanta din descriere este emotionala. Cel mai bun lucru acum este sa te linistesti si sa te relaxezi. Suntem in secolul XXI, medicina este atat de evoluata! Bucura-te din tot sufletul de nunta ta - este cel mai frumos lucru pe care ti-l poti dori!
0
07-09-2011, ora 16:50
Ali1990
Nu este medic/terapeut
Ali1990
Multumesc alexandra din suflet. eu am o programare la RMN maine dimineata, cum e foarte scumpa si o fac pentru ca mi-e frica as vrea sa discut cu cineva mai antai. am fost consultata de multi medici, nimeni nu a presupus meningita. stand an picioare nu am probleme sa ating pieptul cu barbia. culcata nu am ancercat. nu am febra, nu vomit, am pofta de mincare, analizele ami sunt bune. nu as banui daca nu as fi avut bacteria asta. stiu ca poate da si asa complicatii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.