probleme ten - Keratoza pilara

24-04-2012
predut gabriela
Nu este medic/terapeut
predut gabriela
aceasta problema cu tenul o am inca din copilarie, nu stiu cum se numeste ca si termen medical de la mama stiu doar notiunea de fund de gaina.acum mi s-au marit petele si daca folosesc pudra sau fond de ten se accentueaza.tenul meu este destul de dificil dupa parerea mea, precizez ca am 24 de ani si o nastere, inainte de a-mi incepe viata sexuala tenul era gras, la fel si parul, acum insa este unscat si de cativa ani daca folosesc produse uzuale atunci cand imi spal fata mi se decojeste pielea in proportie de 50-60%.am tenul alb iar cosuri am avut destul de putine si acum la fel, cateva in jurul pometilor si buzelor doar puncte negre.insa de ceva timp, cateva luni mai exact mi-au aparut si 2 cosuri de o parte si alta a nasului, cosuri mici, tari si transparte in prima faza, am incercat sa le storc dar nu am reusit, la unul dintre ele s-a facut pojghita si s-a transformat in roseata iar celalalt a devenit maro semanand mai mult a alunita.as dori sa imi ziceti denumirea la petele alea si tratamentul, prima problema, si la ceea de -a doua daca este vreo solutie, crema sau macar ce sunt alea.va multumesc frumos.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce tip de ten ai și cum îl îngrijești?
  •