probleme renale

24-02-2007
lilianq
Nu este medic/terapeut
lilianq
Buna ziua. Prezint urmatoarele semne:urinari dese jena la urinat, durere in jurul buricului durere ce coboara in jos durere lombara.La examenul complet de urina A si P sint absente R acida.Sed:rare leucocite si epitelii plate, rare microcristale, acid uric, foarte rare hematii(1-2 cimp), iar urocultura este sterila Va rog sa-mi spuneti ce afectiune pot sa indice toate aceste semne si rezultate
2 comentarii
0
27-02-2007, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Se pare ca elininati acele microcristale de acid uric(un fel de nisip ca sa intelegeti mai bine.)De aceea aveti si acele hematii in analiza.Este bine sa determinati si un acid uric sanguin pentru a va regla alimentatia in functie de valoarea acestuia. Pina atunci consumati 2, 2 litri de lichid pe zi care sa contina si ceaiuri cu efect diuretic(cozi de cirese, matase de porumb etc) si Urinex sau echivlente 2-3 cp pe zi.
0
23-11-2015, ora 20:11
Ramybog
Nu este medic/terapeut
Ramybog
Ma numesc Bogdan si as dori sa stiu ce se intampla in cazul in care fiind operat de piatra la rinichi anul trecut, am stent din rinichi in vezica, am dureri, am facut ecografie si mi s_a spus ca am o piatra de 1, 2 dar si altele mai mici, doresc sa stiu cat ma costa sa mi se extraga acel stent, mentionez ca nu am asigurare medicala de sanatate.Doresc un raspuns urgent.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.