probleme penis

04-12-2013
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
Salutare, , , Am si eu o problema.Acum o luna de zile am fost diagnosticat cu Hpv, condilom genital, a fost indepartat prin electrocauterizare(a fost chiar in zona orificiului pe unde urinez).Problema a trecut, sunt ok.Nedumerirea mea este ca acum cand vreau sa intretin relatii sexuale...ma doar circumferinta penisului(capul), , , si nu stiu ce poate fii.O idee ceva?SA intreb un urolog?sa revin la doctora care m-a operat?
3 comentarii
0
04-12-2013, ora 18:05
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
adrian


salut..vreau sa iti zic in primul rand ca daca esti infectat cu hpv asta inseamna ca poti infecta orice fata cu care faci sex(fie protejat, fie neprotejat)asta din cauza ca e la nivelul pielii...nici nu se mai pune problema de sex oral(ca poate sa ii apara partenerei la gura si e nasol).apoi in ceea ce priveste problema ta cu siguranta trebuie mers ori la urolog ori la dermatolog sa vezi despre ce este vorba.problema mare asta cu HPV crede-ma...trebuie sa ai o partenera stabila(oricum o sa o infectezi si pe ea)dar macar sa stie si sa fie de acord ca altfel daca o faci cu mai multe o sa le dai mai departe si o sa iti sara in cap apoi:(

iti doresc multa bafta si multa sanatate sa fie totul bine in final!!!
0
05-12-2013, ora 00:58
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
problema mare este ca eu nu mai am hpv, am avut...dar nu stiu dc ma doare in continuare...probabil inca nu s-a cicatrizat cum trebuie rana..
0
05-12-2013, ora 23:40
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
hpv e un virus care ramane in organism...poate reapare cand ai imunitatea scazuta...
poti infecta partenerele sexuale..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •