probleme orl un copil de 5 ani

14-01-2012
roxanalavinia
Nu este medic/terapeut
roxanalavinia
am un baietel de 4 ani si 10 luni, in septembrie l-am dat la gradinita de atunci a inceput calvarul.a facut o raceala cu febra am tratato cu ceaiuri, antitermice fara antibiotic la fix o saptamana a acuzat dureri majore la o ureche (orelista la consultat diagnosticul a fost otita serica tratamentul care i sa recomandat a fost augmentin si olith, a trecut durerea de ureche dar la o sapt iar febra atunci mi s-a zis sinuzita am facut tratament cu zinat 7 zile si de atunci a ramas cu o chestie care nimeni nu ma lamureste, adica senzatia imi zice el ca are ceva pe gat disperata am mers si la medicul de familie care mia recondat singular si erdomed si aerius dupa acest tratament din nas ii curgea o secrretie tare urata ca un fel de puroi am terminat tratamentul nu mai are absolut nimik in nas cand sufla daca e nevoie secretia e incolora deci am zis gata s-a tratat, gatul e curat dar a ramas cu acel ceva in gat, cand si cand tuseste si rupe ceva, si tot asa.eu m-am uitat in gatul lui mereu si in spatele luetei doar daca te uiti foarte atent si il pui sa zica 'a' se vad niste chestii ca niste bobite mici (sa fie polipii).toti medicii imi zic ca nu e nik dar mie nu mi se pare ca e ok.
sper ca imi puteti da un sfat. copilul meu pina la gradi nu a fost un copil bolnavicos.eu de felul meu sunt cam cu sufletul la gat dar de data asta chiar mi se pare ca ceva nu e ok. a si am uitat sa va zic pina la tratamentul cu singulair si erdomed cand dormea noaptea horcanea cand respira, acum nu se mai intampla ci mai sforaie dar rar.multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul