probleme oftalmologice?

19-02-2010
taniutza
Nu este medic/terapeut
taniutza
buna ziua, baietelul meu in varsta de aproape 6 ani are de catva timp o problema cu ochii:clipeste foarte des iar cand sta mai mult de 20min in fata PC-ului sau cand e nedormit se accentueaza si mai mult.ma puteti ajuta cu un sfat, cui ar trebui sa ma adresez, unui oftalmolog sau cauza poate fi alta?un oftalmolog care nu e si pediatru l-ar putea ajuta?in orasul meu nu sunt si oftalmologi pediatri(dr tr severin).va multumesc.
2 comentarii
0
19-02-2010, ora 19:57
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Da, mergeti la un consult oftalmologic la orice oftalmolog, ; ne intereseaza acuitatea vizuala fara corectie, ar trebui facut un examen complet al polului anterior( conjunctivita?? de altfel, conjunctivita cronica este intretinuta daca exista un viciu de refractie care nu este corectat; daca exista, se prescrie si tratament ), cicloplegie si refractie pentru evidentierea viciului real de refractie si corectie optica; sa nu uitam examenul fundului de ochi; numai bine
0
22-02-2010, ora 11:55
taniutza
Nu este medic/terapeut
taniutza
va multumesc pentru raspunsul dvs, o sa ma adresez imediat unui oftalmolg.stiti ceva despre d-na dr. nicu constanta din orasul meu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul