probleme neurologice

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
acum 6 luni am facut o depresie care s-a manifestat pri tremurat si plins.La aprox o saptamina au inceput dureri de cap sub forma unori intepaturi de scurta durata care se mutau pe toata zona capului si ameteli ca sa le zic asa ca si cum imi pierd echilibrul sau ca si cum cineva imi impinge cu un deget in timpla capul. am mers la un medic psihiatric care mi-a prescris SEROXAT.m-am simtit relativ bine desi aveam o stare de agitatie.Din lipsa timpului si aproblemelor de la servici am incetat tratamentul.Dupa 2 saptamini ametelile au revenit.Cind stau nemiscata nu am nimic dar la cea mai mica miscare am acest gen de ameteli.In timpul vietii mele am fost lovita de multe ori in cap.Mi sa intimplat ca ochiul stg sa-mi fuga spre nas timp de citeva min. si vedeam imaginile suprapuse.Am consultat un medic oftalmolog care mi-a spus ca nu am nimic.De atunci uneori la coda ochilor se aprind o sec ninte luminite ca de lanterna.As dori sa-mi dati un sfat daca sa continui tratamentul la psihiatrie sau sa consult si un medic neurolog.Locuiesc in R-Sarat si aici posibilitatile sunt mai limitate.Va multumesc
1 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Iti sugerez sa mergi mai intai la un medic neurolog si apoi, in cazul in care nu-ti gaseste nimic anormal, sa te prezinti la un medic psihiatru. In cazul in care ai o depresie trebuie sa urmezi tratamentul timp mai indelungat; SERROXAT de exemplu incepe sa-si faca efectul dupa 2 saptamani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.