probleme neurologice?

25-12-2010
georgiana c.
Nu este medic/terapeut
georgiana c.
Craciun fericit tuturor!

Am si eu o problema pe care nu reusesc sa o rezolv cu nici un tratament. In urma cu 6 saptamani, in urma unei perioade de cateva zile de stres puternic, m-am trezit cu fata, mana stanga si picioarele amortite de la genunchi in jos ( nu le mai simteam). Cu greu am iesit din starea asta, am luat calciu si magneaziu cateva zile fiind ferm convinsa ca este o criza de spasmofilie. Dupa cateva zile simptomele s-au agravat, am inceput sa am stari de lesin si mi-am facut analizele. Leucocite 9000 si markarul tiroidian 7.4. Deci un hipotiroidism. Am mers la endocrinolog, care mi-a dat tratament cu Selezin, Magnerot, si Eutyrox 12.5/zi. Degeaba. Am mers si la un neurolog: care mi-a recomandat Secatoxin si Millgamma. Am respectat cu strictete toata schema de medicamente. DAR starea mea se inrautateste, in fiecare dimineata ma trezesc amortita, fata imi este ca un musuroi de furnici cu zi cu noapte, imi vajaie urechile tot timpul, am ajuns sa nu pot sa dorm noaptea, nu mai am putere nici sa urc scarile, nu mai pot munci nimic fizic iar intelectual procesez extrem de greu ceea ce mi se spune. Cred ca am ajuns la capatul puterilor. Cine poate sa ma ajute cu un sfat? Spre ce cabinet medical sa ma mai indrept?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.