probleme nerezolvate de 6 ani.un sfat? mai multe?

01-02-2009
ioioanana
Nu este medic/terapeut
ioioanana
am facut sport de performanta aproape 20 de ani.cand am ramas insarcinata am intrerupt brusc orice fel de miscare.am nascut, apoi m-am confruntat cu spasmofilia.asa mi s-a spus.de acolo, tot cercul vicios.atacuri de panica, tahicardii, extrasistole...o groaza de analize..inima perfect sanatosa.am nascut a doua oara, la o luna dupa nastere un puseu de tensiune, 200/120...alte analize, tot asa, o gramada.. endocrinologie-bine, totul a iesit ok dar mai faceam pusee..apoi tahicardii paroxistice care au culminat cu o fibrilatie atriala..m-au internat la fundeni, mi-au facut si cateterism, venele curate ca si ale unui nou nascut si inima perfect sanatoasa...holtere, teste de efort...nimic...mi se facea rau aproape zilnic...mi s-a spus ca am spasmofilie si din cauza stresului si a firii mai emotive intru usor in panica...senzatia e cumplita, parca as fii la un pas de moarte..iau calciu, magneziu, concor..am facut un tratament cu medicamente de la psihiatru, degeaba...in continuare simt palpitatii si mi se face rau zilnic..nu mi-au prins niciodata pe ekg extrasistolele, nu stiu nici macar daca sunt atriale sau ventriculare.nu stiu ce sa mai fac...am nevoie de un sfat, sau mai multe... incerc orice doar sa scap de asta.pls
3 comentarii
0
01-02-2009, ora 17:51
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Ori doctorii nostri sunt din ce in ce mai prosti ori nu isi mai dai interesul.
Pe mama a operat-o de apenticita cand avea iernie si invers, deci iti dai seama cam ce doctori buni aveam. Eram ingrozita la gandul ca o sa nasc in Romania, bine ca nu s-a intamplat asa :).
Faza este ca nu stiu unde sa caute, numai stiu simtomele la boli, faca analize peste analize sa iti ia bani.
Fii un pic aroganta cand te duci la un doctor si ii zici clar : Bai nene eu vreau sa ma fac bine, eu dau banii deci tu vedeti de treaba ta si cat mai repede.
Eu asta as face in locul tau
0
01-02-2009, ora 17:51
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Ori doctorii nostri sunt din ce in ce mai prosti ori nu isi mai dai interesul.
Pe mama a operat-o de apenticita cand avea iernie si invers, deci iti dai seama cam ce doctori buni aveam. Eram ingrozita la gandul ca o sa nasc in Romania, bine ca nu s-a intamplat asa :).
Faza este ca nu stiu unde sa caute, numai stiu simtomele la boli, faca analize peste analize sa iti ia bani.
Fii un pic aroganta cand te duci la un doctor si ii zici clar : Bai nene eu vreau sa ma fac bine, eu dau banii deci tu vedeti de treaba ta si cat mai repede.
Eu asta as face in locul tau
1
15-02-2009, ora 15:31
lucia.lucia
Nu este medic/terapeut
lucia.lucia
am 36ani de mai multi ani am o stare generala proasta.am mari dureri de cap mai ales in perioada menstruatiei.de 2ani iau medicam.pt. hipertensiune si doar uneori ma simt mai bine.in ultima saptamana m a durut continuu capul, am observat ca ma doare destul de rau in partea stanga, in spatele urechii putin mai jos, spre gat, nu pot nici sa ating locul acela.ce trebuie sa fac?nu prea merg la doctor, nu pot sa stau la cozile de cate o jumatate de zi!multumesc pt. raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii și pulsului crescut)
  • Pacienții cu tahicardie ar putea avea un nou tratament, sub forma unui spray nazal
  • Puls mare/mărit temporar/continuu - cauze, explicații, tratament
  •