probleme mari dupa churetaj

11-09-2011
anamariamario
Nu este medic/terapeut
anamariamario
buna seara.am o mare problema si as dori sa-mi raspunda un medic daca se poate.pe 18 iulie am facut o intrerupere de sarcina la cerere pentru o sarcina de 6 saptamani.dupa chiuretaj m-am simtit foarte bine am sangerat foarte putin in ziua respectiva si nu am avut nici un fel de dureri.prima menstruatie dupa a venit pe 29 august deci la fix 6 saptamani dupa chiuretaj.sangerarea m-a tinut 3 zile dar cu flux redus in comparatie cu menstruatiile anterioare.de aici incep problemele mele:am o saptamana de cand ma simt foarte rau febra peste 38grade frisoane junghiuri in partea dreapta a abdomenulu sub coasta care razbat in spate de mi se ataie respiratia.prima data am pus aceste semne in baza unei racelii m-am gandit ca sunt prinsa de curent acum nu mai stiu ce sa mai cred am si o secretie urat mirositoare de 2 zile.ce ma sfatuiti sa fac ?e posbil sa fie infectie la aproape 2 luni dupa chiureta?iau antibiotic dat tot mi-e frica merg la doctor marti si mie tare frica de raspuns posibila infectie sau resturi va multumesc din suflet pentru raspunsuri
2 comentarii
0
12-09-2011, ora 20:00
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
In general, avorturile se fac numai pe baza de recomandare medicala, dar se fac exceptii...mult prea multe. Ca si idee, este fposibil ca avortul sa nu se fi facut corect si sa fi ramas resturi dar e putin probabil dat fiind ca au trecut 6 saptamani de la interventie. Cel mai probabil ai o infectie insa nu o lasa asa, mergi la medic, mai ales ca zona pelvina este mult mai sensibila in urma chiuretajului ceea ce inseamna ca esti mai predispusa la infectii.Ai grija de tine si fii mai atenta data viitoare cand te gandesti sa faci sex.
0
12-09-2011, ora 21:41
anamariamario
Nu este medic/terapeut
anamariamario
multumesc frumos pentru raspuns.stiu ca nu e bine ce am facut dar mai am un baietel de 3 ani si 3 luni si momentan nu a s fia vut posibilitate sa cresc al doilea copil nici nu stiu cum am ramas ca ma protejam...in fine asta conteaza mai putin sper sa nu am nimic grav oricum multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.